Ten bláznivý vesmír!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tentýž den, stejné místo, ale něco není v pořádku! Keith přistoupil k mřížím, ale hned ucouvl s pocitem, že se mu obrací žaludek. Zavřel oči a téměř omdlel odporem a hrůzou. Až dosud nevěděl, jak Arktuřan vlastně vypadá, ale ani nyní na tom nebyl o mnoho lépe. I když se na něho díval za bezpečnými mřížemi, byl to pohled, který by normálního člověka dohnal k šílenství. Keith Winton – šéfredaktor sci-fi magazínu „Překvapující příběhy“ – se při nehodě pokusné rakety nalézá v epicentru výbuchu. Nikdo v okolí explozi nepřežije, jen Winton se probere živ a zdráv, ovšem v trochu jiné realitě. Proč a jak se tam ocitl? Jak se dostane zpět? Vrátí se vůbec?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19526/ten-blaznivy-vesmir-19526.jpg 3.717
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, AFSF - Asociace fanoušků science fiction
Orig. název

What Mad Universe, 1949

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Ten bláznivý vesmír!

Přidat komentář
Greenfingers
14.09.2020

Tak tahle knížka mě naprosto dostala. Fredric Brown ji napsal v roce 1949, tedy v době, která je označována jako vrchol "zlaté éry sci-fi".
Autor s humorem jemu vlastním paroduje tehdy populární sub-žánr sci-fi tzv. space operu. Daří se mu to přímo skvěle.
Hlavní hrdina se po nezdaru měsíční mise octne v paralelním vesmíru, který jakoby z oka vypadl tomu, ve kterém žije. Jsou tady ovšem "drobné" rozdíly. Tento svět nápadně připomíná prostředí a události popisované v "pulp" románech. Hlavní hrdina se tak stává součástí jednoho z nich. Aniž bych prozrazoval pointu příběhu, musím přiznat, že dějová zápletka je hodně napínavá.
Oceňuji zejména Brownův smysl pro humor a parodicko-satirické pojetí knihy. Doporučuji!

kokrokr
29.05.2020

Tak trochu parodie na béčkové sci-fi.


Vidlička
13.10.2017

Super, vtipná SF oddychovka, která se dobře čte, ovšem jako u každého SF může dohnat čtenáře i k přemýšlení. Mě se konec líbil.

Nahnilaruka
09.05.2015

Škoda, že ta knížka byla tak krátká. Autor podal v díle zajímavé myšlenky jeho styl není vůbec špatný. Je poutavý, nekrkolomný ale také ničím zvláštním nevyniká, je určitá forma, kterou jsou psány bestsellery. K tomu, abychom se do příběhu vžili, je potřeba se odpoutat od pravidel, které jsou pro nás známé a využít fantazii. Spousta situací a postav je naprosto uhozených nebo postavených na hlavu, ale po vysvětlení dávají smysl. Hlavní charakter je vykreslen docela dobře, ale s ostatními postavami si autor takovou práci nedal a proto také nijak nevynikají.

Samotný děj je spádovitý, ubíhá svižně a nenudí nikde, ačkoli místy lze velmi snadno předvídat, co se bude dít. Bohužel i samotný konec byl značně předvídatelný a autor si mohl dát trošku více záležet na jeho zpracování. Jedná se o takovou oddychovou knížku, k jejíž čtení není vyžadováno usilovné přemýšlení, ale naopak slouží k uvolnění a relaxaci. Každého fandu Sci-fi určitě potěší. 80%

Autor a jeho další knihy

Fredric Brown
americká, 1906 - 1972

Kniha Ten bláznivý vesmír! je v

Přečtených24x
Doporučených1x
Knihotéce25x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x