knihyKeMne Online knihyKeMne komentáře u knih

Černý déšť Černý déšť Graham Brown

Četla jsem v době vydání knihy. Pamatuju si jen to, že se to dobře četlo, napínavostí bylo podobné Řece bohů 2, ale zatímco zmiňovaná kniha se stala stálicí mé knihotéky, tuto jsem se rozhodla poslat dál.

17.02.2020 4 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Esther Hicks

Kniha je prakticky o tomtéž, jako Walshovy Hovory s bohem. Sám Walsh ji v předmluvě vřele doporučuje. Zřejmě čerpají z podobného zdroje (či Zdroje).

Asi může být někomu užitečná, já ji přečetla tak nějak v období, kdy ji nedokážu dostatečně ocenit. Snad někdy příště.

17.02.2020 4 z 5

Jedna duše, mnoho těl Jedna duše, mnoho těl Brian L. Weiss

Původně jsem nechtěla hodnotit tak vysoko, nápad koukat se do budoucnosti mi připadal od pana doktora už trošku troufalý, jako by nevěděl už, co by...

Ale... Něco na té knížce je. Je silná. A nesrovnatelně lepší než jeho Jen láska je skutečná.

07.02.2020 5 z 5

Jen láska je skutečná Jen láska je skutečná Brian L. Weiss

Ta knížka je napsaná nešťastným způsobem. Autor do hlavní linie Elizabeth a Pedra vsunuje i různé jiné příhody, myšlenky a vhledy, působící v daném kontextu poněkud rušivě, snad jako by patřily do jiné knihy. Jako by autor měl toho na srdci tolik, že nám to honem sděluje tak, jak mu to přijde na mysl. Mnohdy stírá i hranici, co mu opravdu řekli Mistři, a co je už jen jeho interpretace. Může tak nechtěně do jejich poselství vnést omyl, a kniha pak působí nevěrohodně. Zvláště pro lidi, kteří svou náturou stále všechno rozumem přezkoumávají. Dalo mi hodně práce uspávat rozum a naslouchat poselství knihy.

Hvězdu navíc jsem přidala za úvody ke každé kapitole, citující slavné osobnosti historie a dokazující tak, že i ony považovaly reinkarnaci za samozřejmou. Mnohdy mě to i mile překvapilo.

01.02.2020 4 z 5

Chci žít šťastně Chci žít šťastně Harriet Griffey

Ke knize jsem se dostala náhodou; a pak se kouknu sem a tady hodnocení 24% (what?) S jistou předpojatostí a nechutí jsem začala číst a ...

Kniha je velmi zhuštěný recept na štěstí/radost. Nechybí žádný aspekt. Užitečná "encyklopedie", pokud už máte leccos načteno a nepotřebujete dlouhé výklady a příklady, jež vás mají přesvědčit, že "to" opravdu funguje.

Bohužel, autorka se snaží působit vědecky a téměř vše dokládá patřičnou vědeckou studií. To její návod degraduje jen na záležitost chemických a neurologických procesů.

Na druhou stranu knížka obsahuje řadu citátů "k věci" od nejrůznějších osobností, doplněných vhodnou ilustrací, přes celou stránku nebo i dvoustránku. Už jen za to je hvězda navíc.

Souhrn: je dobré si dle knihy jednou za čas připomenout, čím vším lze štěstí/radost ovlivnit, a zkorigovat si tak své vnitřní nastavení, zda něco neopomíjíme. Nebo prostě sednout s hrnkem čaje a zamýšlet se nad citáty. Jen to chce hodně tolerance nad celkovým zpracováním. Já bych knihu úplně nezatracovala.

12.01.2020 3 z 5

Knížka o mindfulness Knížka o mindfulness Patrizia Collard

Velmi tenká knížka malého formátu. Zpočátku autorka zdůrazňuje téměř až reklamně znějící výsledky vědeckých studií, jaké psychické i fyzické přínosy mindfulness má. Načež následují cvičení. Skutečná cvičení, kdy máte doporučeno, jakou polohu při nich zaujmout, jak dýchat, na co myslet, kolik času si na ně vyčlenit. Opět místy proloženo vědecky prokázanou blahodárností.

Nějak nevím, co si o tom mám myslet. Je to mé první setkání s pojmem mindfulness. Předpokládám, že praxí metody se máme dostat k vědomému prožívání všech okamžiků života všemi smysly. Ale, toto asi není ta pravá kniha na úvod.

Název je zavádějící. Knížka to sice je, ale spíše sbírka cvičení nemajících s praxí často nic společného.

12.01.2020 2 z 5

Nepolykejte žvýkačku Nepolykejte žvýkačku Aaron Carroll

Není co dodat ke komentáři Dan9K. Naprosto souhlasím.

Knihu jsem začala číst už kdysi, nyní znovu od začátku, a hle, tak odtud mám ta svá moudra o pavoucích, co je ne/polykáme ve spánku!

11.01.2020 3 z 5

Emoční kalendář Emoční kalendář John R. Sharp

Odborně psaná kniha, kterou jsem již jednou nedočetla a i nyní to byla zprvu bída se přinutit. Aniž bych předem viděla její hodnocení, měla jsem pocit, že mi kniha nic nedává. Až od druhé poloviny se to dalo číst, i když vlastně nevím, co bylo jinak. Celkově na mě působí spíš depresívně, její vyznění je takové, že prakticky vždy se najde nějaká vnější příčina (počasí, svátky) nebo vzpomínka, která nás v prožívání jednotlivých období značně ovlivní. Léčba změnou přístupu je sice asi účinná, ale k tomu je potřeba víc než toto přečíst. No, autor se aspoň snažil.

15.11.2019 2 z 5