knihoVlk knihoVlk komentáře u knih

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Zkráceně bych to popsal jako neuvěřitelnou cestu do chorobné mysli hlavního hrdiny, kterého nátlak postojů mimo jeho rodinu ovlivní natolik, že si je schopen omluvit neomluvitelné. Jeden z nejsilnějších příběhů, co jsem četl a krátká ochutnávka z doby, kdy se k moci dral nacismus.

30.06.2021 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Temné, leč strhující vyprávění o tom, kam může zavést člověka ctižádost bez morálky. Výborná ukázka toho, že i když někdy odstraníme hrozbu fyzickou, nemáme vyhráno, pokud se nezbavíme přeludů v hlavě. Jestli nejste zrovna v psychické pohodě, nechte si to na jindy, jinak vzhůru do čtení.

12.07.2021 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Moje dobrodružná duše si to užila do posledního písmenka. I když už dávno nejsem primárně cílený čtenář, byl jsem nadšený.

20.07.2021 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Za mě je to knížka ještě pro mladší čtenáře, než byl cílený Harry Potter a ano, vražd, úmrtí a intrik tam je celkem dost, nicméně vše je podáno tak, aby to průměrně odolný malý čtenář (posluchač) dokázal uchopit. Přijde mi skvělé, že příběh je postavený na tom, jak mistrně dokáže pár vládnoucích jedinců servírovat fakta po svém a manipulovat tak se zaslepeným davem lidí. Myslím si tedy, že knížka může motivovat děti směrem ke kritickém myšlení a toho je dnes obzvlášť třeba.

29.06.2021 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Ano, kniha je občas až přehnaně popisná, nicméně asi je třeba vzít v potaz datum vydání. Každopádně příběh mi k dnešnímu dni přijde aktuální minimálně v tom, jak vede pantáta Klapzuba svoje hochy nejen ke sportovnímu úspěchu, ale i k pevnému charakteru. S chutí bych to zavedl jako povinnou četbu pro vedoucí sportovních oddílů dětí a mládeže :)

24.06.2021 4 z 5

Popis jednoho dne v gulagu. Pro někoho, koho tato tematika zajímá, to může být vskutku poutavé svědectví, ale já osobně se obávám, že na knihu poměrně rychle zapomenu. Tím samozřejmě nechci zlehčovat hrůzy a útrapy pracovních táborů.

13.07.2021 3 z 5

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Pro mě nejoblíbenější knížka od Jacka Londona, příběhem mnohem barvitější než Bílý tesák.

16.07.2021

Hipík Hipík Paulo Coelho

Tomu, kdo od autora zatím nic nečetl, bych na začátek určitě doporučil jinou knihu. Skalní fanoušci Paula Coelha však budou dozajista spokojení. Co se týče příběhu, víc než hlavní dějová linka mě zaujala jedna z vedlejších. Konkrétně ta o otci a dceři, kteří se společně vydali na cestu do Nepálu, kde je velmi aktuální zejména důvod, proč se postarší muž vydá na cestu hippie autobusem.

22.06.2021 3 z 5