knihoun knihoun komentáře u knih

Neuvěřitelný a tklivý příběh o bezelstné Eréndiře a její ukrutné babičce Neuvěřitelný a tklivý příběh o bezelstné Eréndiře a její ukrutné babičce Gabriel García Márquez

prožvýkala jsem se tím, ale minulo mě to. Můj přetrvávající pocit je ten, že autor je šílenec a pokud jemu samému sepsání této knihy pomohlo jako nějaká terapie, vypsání se ze svých běsů a nočních můr, tak OK, to mu rozhodně přeju, ale vydávat to kvůli tomu nemusel

06.01.2020

Dvě dámy v tísni Dvě dámy v tísni Zdena Frýbová

Nedočteno, ano, zabloudit je vtipné, ale prostě nikdy nedokázat trefit správnou odbočku na 100 stránkách pořád dokola a dokola? To opravdu ztrácí pointu.

01.01.2020 odpad!

Papouščí nářek Papouščí nářek Eugene Linden

Knížka kteří pohladí srdce každému, kdo má rád zvířata. Je to o tom, jak zvířata, nejen papoušci, ale i lidoopi, šelmy, kytovci, různě projevují dvou chytrost, úsudek i emoce. A v žádném případě to nesklouzává do žádných fantasmagorii, napsal to odborník na chování zvířat.

01.01.2020 5 z 5

Horká linka z Hadonoše Horká linka z Hadonoše John Varley

Oproti nelichotivým recenzím se mi to líbilo, zajímavé hlavní téma, hlavní postava staletí staré Javelin, rozuzlení. Nemohu se vyjádřit k překladu, četla jsem původní knihu.

24.11.2019 4 z 5

Alien Sex Alien Sex * antologie

Jak už to u antologií bývá, ne všechny povídky se budou líbit každému. Dokonce různí lidé budou mít asi různé povídky oblíbené či neoblíbené. Ne všechny jsou dobře přeložené. Ale obecně to hodnotím jako nadprůměrně povedenou sbírku . Alien sex, sex s cizincem - znáte snad nějaký jiný?..

24.11.2019 4 z 5

Tkáč iluzí Tkáč iluzí Ewa Białołęcka

lahůdka

24.11.2019 5 z 5

Díry aneb Tajemství Zeleného jezera Díry aneb Tajemství Zeleného jezera Louis Sachar

četla jsem to v dospělosti a vůbec mi to nevadilo. perfektně propojený napínavý příběh s morálním poselstvím. Film jsem taky viděla a líbil se mi.

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Za mě je to nastavovaná kaše. Připadá mi, že autor měl v šuplíku napsaných pár nápadů, které se do předešlých kultovních dílů nekvalifikovaly, tak je sem naházel a nějak spojil, aby z toho byl příběh.

24.11.2019 1 z 5

Život s krajtou Život s krajtou Émile Ajar (p)

Tuhle knihu jsem jednu dobu četla tak nepřetržitě, že bych ji asi byla schopna prostě odrecitovat celou nazpaměť. geniálně hořké, sebeironické - věci, které jsou smutné jsou napsány tak, že se tomu upřímně zasmějete a nejstrašnější na tom je, že je to víceméně autobiografické, prostě je to pravda. Pokud si přečtete autorův životopis, zjistíte, že slečna Dreyfusová existovala, scéna, kdy na svou lásku čeká marně na schodech s fialkami ve sklence vody, se odehrála...

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

eh, eh, co to musí být za diagnózu člověka, který se podívá na obrázek Indiána s pěkným náhrdelníkem s plochými kamennými korálky (typ, který místní mimochodem nosí dodnes a prodávají na stáncích) a začne přesvědčovat všechny, kteří jsou ochotni poslouchat, že to přece vůbec není náhrdelník, ale úplně jasná klávesnice od počítače, kterou si dotyčný velmi prakticky pověsil těsně okolo krku... A ne, tohle přece není čelenka z papouščího peří, ale samozřejmě co jiného než přílba od skafandru s anténkama - atakdále a tak podobně na mnoha stranách. muhehe. Jako já netuším, jestli existují mimozemské civilizace, ale tahle osoba k jejich poznání opravdu nakročeno nemá, kšeftař s lidskou naivitou

24.11.2019 odpad!

Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Michael Crichton

Crichton by dokázal poutavě zpracovat asi jakékoli téma. Skvělá práce s fakty, jazykem (super překlad) , čtivé a poučné zároveň, a přitom to není fabulace

24.11.2019 5 z 5

Případ baskervillského psa / Případ ztraceného suchoplavce / Případ Čerta č. 4 Případ baskervillského psa / Případ ztraceného suchoplavce / Případ Čerta č. 4 Ludvík Souček

případ ztraceného suchoplavce se mi docela líbil jakožto Holmesovská parafráze, Pes baskervilský o něco méně, ale (čert č. 4) OPĚVOVAT STB, JAKO ŽE TO JSOU CHRABŘÍ BOJOVNÍCI S NACIZMEM, TO FAKT NE A FŮŮJ. A ani čtivej příběh to nezachrání

24.11.2019

Jelení Brod Jelení Brod Jiří Hochman

opravdu vtipné, dokonalá karikatura socialistických absurdit, které jsou díky jistému nadpřirozenému jevu konfrontovány s normálně fungujícím řádem věcí

26.09.2019 5 z 5