knihamojalaska knihamojalaska komentáře u knih

Láska slečny Elliotovej Láska slečny Elliotovej Jane Austen

kniha bola veľmi nenáročná, rýchlo sa čítala a o spisovateľkiných kvalitách nie je pochýb...avšak dej ma veľmi nezaujal, bol príliš jednoduchý a predvídateľný...možno to bolo len mnou, ale na začiatku som dokonca mala chaos v postavách :D ale inak hodnotím pozitívne :)

30.03.2018 3 z 5

Ten pravý, ktorého nechcem Ten pravý, ktorého nechcem Alexandra Potter

Pri knihe som si síce oddýchla, ale je veľmi predvídateľná a obsahovo to nie je teda nič moc, musím uznať...ale inak je celkom príjemná a nenáročná na čitateľa...veľmi mi ale prekážalo to, že sa v diele nachádzalo veľa preklepov a gramatických chýb a chýbalo aj veľa čiarok...myslím, že tomu vydavateľstvo veľa nedalo a chýba im tam kvalitný jazykový korektor a editor :(

21.03.2018 2 z 5

Samoľúby vojvoda Samoľúby vojvoda Georgette Heyer

Ak túži čitateľ po oddychovej knihe v štýle Jane Austinovej, tak narazil správne...veľmi jednoduchý dej, ktorý nemusel byť práve obohatený o opisy, aj keď dobové reálie prinášajú verný obraz vtedajšej spoločnosti...je na mieste sa však zamyslieť, či názov korešponduje s príbehom, pretože ani Phoebe nemala práve vzorné správanie a mnohokrát mohla prekročiť prah svojej hrdosti, ale to už je na zváženie každého čitateľa...v každom prípade knihu odporúčam :)

15.03.2018 4 z 5

Vrásky z lásky Vrásky z lásky Ricki Schultz

kniha je písaná veľmi jednoduchým štýlom, ľahko a rýchlo sa číta...osobne vo mne nezanechala nejaký extra estetický zážitok, ale ako víkendové čítanie je to podľa mňa v pohode...máme možnosť pozrieť sa na život nežného pohlavia z troch uhlov pohľadu....tri rôzne žijúce ženy a kamarátky nám ponúkajú vidieť život slobodnej, vydatej a zasnúbenej :)

07.03.2018 3 z 5

Tajný mandarín Tajný mandarín Sara Sheridan

cestopisnú literatúru veľmi neobdivujem...tešila som sa na romantiku, no dočkala som sa opisov čínskeho vnútrozemia a plavieb lodí...ale aspoň som sa trochu priblížila miestnej kultúre a mala možnosť naučiť sa niečo o miestnej flóre

15.02.2018 3 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

oddychová kniha...veľmi sa mi páčila a čítala som ju akurát na Valentína a musím priznať, že to bola skvelá voľba...nečakajte rafinovaný prešpekulovaný príbeh s desiatimi dejovými líniami...tešte sa na jednoduché ja-rozprávanie, ktoré vám ukáže, že zo zúfalej manipulovateľnej ženy sa môže stať sebavedomá veselá osoba :)

15.02.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Na knihu som čítala veľmi pozitívne recenzie, no nemala som veľmi ambíciu čítať v českom jazyku...ale nakoľko ide op českú autorku, povedala som si, že 1.čakať na preklad sa neoplatí a 2.preklad by nikdy nevystihoval podstatu diela (neviem, prečo mi to u iných prekladaných diel neprekáža)...neoľutovala som, že som do nej investovala...od začiatku bola pre mňa pútavá...má celkom krátke kapitoly, čo mojej psychike dáva pocit, že čítam mega rýchlo...dej bol nakoniec tak poprekrúcaný, že ste doslova bažili po tom dozvedieť sa, čo bude ďalej...záver vyznieva rôzne, akoby nedokončený príbeh ponúka veľké množstvo interpretácií, čo sa mi veľmi páči, lebo autorka podnecuje moju fantáziu...naozaj odporúčam, pretože sa v diele stretnete s rôznymi aspektmi ľudských vzťahov...veľmi zaujímavé :)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

túto knižku som čítala viackrát, najmä vďaka tomu, že som učiteľka literatúry a vždy, keď ju dám čítať žiakom, neodolám...naozaj nejde len o rozprávku, ako hovorí literárna veda o jej žánrovom zaradení, ide predovšetkým o myšlienku, ktorú by sme si my dospelí mali z nej vziať...odporúčam čítať viackrát, lebo zakaždým som objavila niečo, čo ma nadchlo alebo nejakú novú myšlienku, ktorú som si dovtedy nevšimla..veľmi dôležité bolo pre mňa znova sa pozrieť na svet detskými očami a uvedomiť si, že každý človek si môže nakresliť svoju ovečku :)

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jedna z najlepších kníh, aké sa ku mne dostali...nie je to práve oddychové čítanie kvôli vojnovej tematike, ide o veľmi smutný príbeh, no zanechal vo mne veľmi silný dojem..vrelo odporúčam :)

Nezmazateľný dojem Nezmazateľný dojem Tamera Alexander

Zatiaľ som s knihou veľmi spokojná a hltám každú stranu

08.01.2018 5 z 5