Klarinet Klarinet komentáře u knih

"Je tak jak je, a bude tak jak bude." Vtipné, zábavné, poučné...při scéně slonice Soňi sedající si na dalšího delikventa a pronásledovatele brečíte smíchy...film je jiný, už ne tak třeskutě vtipný a vaše představy a fantazii při čtení nenahradí, ale taky stojí za okouknutí. Vřele doporučuji, krásná oddechovka, i když na druhou stranu mám dost známých, co jim humor Jonassona nesedl a knížku nedočetli...Já nikdy nebudu mít tolik odvahy udělat to, co stařík Alan ve 100 letech, natož dožít se jich :)

11.01.2015 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak to byla opravdu síla...skvělá zápletka, písek v očích dítěte - brrrr....od půlky jsem nemohla přestat číst, možná pár neuvěřitelných dějových zvratů, ale to je jedno, když člověk při čtení neslyší a nevidí..jak dlouho budeme muset čekat na 5. díl?

20.09.2014 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět "Keplerovi" nezklamali, napínavé, děsivé, fantazie vám pracuje a pak máte hrůzné sny...ale knížka stojí za přečtení, postupně se dozvídáte, co se stalo Joonovi a v Písečném muži to finišuje!

16.09.2014 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Napínavé, děsivé, čtivé...krátké kapitoly, co gradují, že musíte číst dál a dál....po přečtení Hypnotizéra jsem si řekla, už nikdy více Keplera...ale Paganiniho smlouva mě zase nakopla do dalších dílů...jak ti dva manželé - autoři se mohou vzájemně tak doplňovat a skvěle psát?

15.08.2014 3 z 5

Fejsbuk Fejsbuk Ondřej Hejma

Vážený pane Hejmo, po přečtení vaší knihy Fejsbuk si vás představuji před sebou v malé vinárně u nás v Poděbradech a chci vám říct toto: " Čtivé, ftipné, uvěřitelné (fakt mám pocit, že nepotřebuje lhát nebo pravdu přikrášlovat), občas jste pražsky arogantní, ale...ve vašich životních etapách nacházím ty svoje a znovu si je díky knížce probouzím, teď už s nadhledem a humorem..trochu je mi jako spoluženské líto Bludimíry (trocha více prostoru by jí slušelo), krásná myšlenka o čtení dopisů, které jsme kdysi dávno psali a po nějaké době je můžeme zase číst a tak nahlížet do své vlastní dřívější duše a soukromí...a na závěr velká pochvala za obálku knížky aneb andělé jsou v každém z nás a v Terry obzvlášť! Děkuji za příjemné chvilky na chalupě nad vaší knížkou.

25.07.2014 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Po shlédnutí filmu jsem si musela přečíst knížku, škoda, že to nebylo obráceně, protože i když film se mi moc líbil, proplakala jsem závěrečných 20 minut, tak kniha je naprosto výborná....vypravování a postřehy o životě Smrtí, vylíčení života za 2. světové války z pohledu Němců, úžasné přátelství Rudyho a Liesel, síle slov....intelektuální, milé, poutavé, vede k zamyšlení. Doporučuji k přečtení, ať si zase naplno uvědomíme, jak se nám hezky žije!

14.07.2014 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tak jsem se vrátila z Toskánska a úžasné Florencie a spousta zážitků a dojmů umocńuje Brownovo Inferno. Při procházkách nádherným městem se vám vybaví Langdonovo pátrání, dozvíte se něco navíc o historii, Alighierim, Brunelescim aj...a o tom je také čtení knih, toužit poznat místa, kde se děj knihy odehrává a Brown umí výtečně nalákat lidi na výlety...už aby napsal něco o Praze :)

14.07.2014 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Rowlingová umí psát. Napínavé, chytré, čtivé...nejlepší jsou na čtení knížky dohady, kdo je vrah a fantazie podnícená krásou slov si vše představuje. Oblíbíte si Cormorana Strika i Robin a držíte jim palce. Na druhou stranu je Volání Kukačky oddychovkou na jedno přečtení, knížka, ke které se podruhé už nevrátíte, není proč...oblíbený citát "Lež by neměla žádný smysl, pokud by ovšem pravda nebyla nebezpečná."

21.04.2014 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Dočteno. Dopřemýšleno. Hluboký nádech a výdech. Poutavé, zajímavá forma, strhující osudy...nejvíce mě ale zasáhla myšlenka, že bohyně nezlikvidovali katolíci, nacisti ani fanatičtí věřící, ale komunisti. Zase si člověk uvědomí v jaké krásné době žijeme i přes všechny nedokonalosti české demokracie! Těším se na Gertu Schnirch.

04.04.2014 3 z 5