kjší kjší komentáře u knih

Ako som vozil Nórov Ako som vozil Nórov Ondrej Sokol

Knihu som nečítal, no narazil som na rozhlasové spracovanie, ktoré je minimálne tak skvostné ako rozprávačský talent autora.

Pripájam link. Zrejme nebude fungovať mimo SR. Bratia Česi, pustite si keď prídete na návštevu :)

19.01.2023 4 z 5

Krv je len voda Krv je len voda Jana Micenková

Dobrá štúdia o tom ako jeden toxický člen nakazí celú rodinu.

06.11.2022 4 z 5

Jar v Jekaterinburgu Jar v Jekaterinburgu Lukáš Cabala

Lukáš Cabala si ide ďalej svojou cestou. Podobne ako v Satori to dá 2v1: dodá zaujímavý príbeh a popritom sa stihne vypísať z osobných vecí. Začiatok mi asocioval Solaris. S blížiacim sa koncom to dlho vyzeralo, že pointa pôjde do stratena, no nakoniec ešte v poslednej minúte stihol dva góly, takže to uzavrel s prehľadom. Satori bol zrejme silnejší bujón, ale zase aj väčsia depka.p.s.: oceňujem dĺžku knihy.

01.11.2022 3 z 5

Civilizace Civilizace Laurent Binet

Urcite ide o dobru knihu. Akurat sa mi pri nej stalo to, co pri Siedmej funkcii jazyka (ktoru som doteraz nedocital), ze v nejakej polovici prestala byť čtivá. Akoby pribeh ustupil a prevalcovala ho masa (alternativnej) historigrafie, ktoru pred sebou autor namahavo tlaci.

22.09.2022 3 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Milé veľmi light čítanie, možno až príliš (postava manželky doslova neuveritelna), viac postavovych linii, no zavrecnu pointu som nezaevidoval u žiadnej z nich. detto veľa nakusnutych tem, no žiadna nedotiahnuta. Namiesto záveru hláška "to be continued" a.k.a. kúpte si pokračovanie.trochu podraz.

03.01.2022 2 z 5

Eklektik Bastard Eklektik Bastard Ivana Gibová

Kniha ma aj hluché mesta, ale keď sa nimi prekusete, z niektorých perál pôjdete do kolien. Úvod je zabitý (pre nevychodniarov: je to pozitívne myslene), cast o korporáte výborná, reportaz z camina do compostely človeku co to absolvoval veľmi veľa neda (akurat aj po rokoch poteší, že namiesto cez mainstreemove ultrakomercne a preľudnené Španielsko šiel portugalskou cestou). Paradox na zaver: pankáčsku knižku z "verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia" (štipendium included). To kde sme??

25.12.2021 3 z 5

Telesná výchova Telesná výchova Martin Šimečka

neist cez bolest, neprepinat sa, fáza odpočinku a oddychu je rovnako dôležitá, nicnerobenie a meditácia,nerobiť z každej aktivity sutaz a uspokojovanie narcistických potrieb. Akceptovať svoje limity.

19.12.2021 4 z 5

Jemná lhostejnost světa Jemná lhostejnost světa Peter Stamm

zaujala téma životného kompromisu, dve alternatívne prístupy k nemu: akceptácia alebo útek

18.07.2021 3 z 5