Jar v Jekaterinburgu

Vincent prichádza na sibírsku výskumnú stanicu Belyj krot. Jeho úlohou je priblížiť vedu bežným ľuďom. V izbe hlboko pod zemou nachádza čas a pokoj na písanie novej knihy, do ktorej sa mu postupne vlievajú miestni vedci, ich objavy z permafrostu, sprievodkyňa Jelena i krajanka, ktorá uviazla na svojich cestách a nedokáže sa vrátiť domov. A kto vie, čo ukrýva starosta neďaleko za mestom......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479228/big_jar-v-jekaterinburgu-fAq-479228.jpg 4.34

Kniha Jar v Jekaterinburgu

Dani25

Prijemne čitateľské prekvapenie. Prelínanie reality s fikciou. Hneď sa pustím do druhej knihy autora.

Lessana

Druhá kniha autora a mňa oslovila omnoho viac ako prvá. Skvelý námet (podzemný výskumný ústav kdesi na Sibíri, mladík na tvorivom pobyte tam a záhadné udalosti vôkol), vycibrenejší štýl a napínavé striedanie reality a fikcie. Zaujímavé zápletky, postavy, prostredie i atmosféra. Jediným mínusom je skromný počet strán, pokojne by som prijala + niekoľko sto. Ak sa autor naozaj inšpiroval skutočnosťami, ktoré uvádza na konci titulu, plus svojím zážitkom s dievčinou (Akbarou) a k tomu "nalepil" fikciu, môžem ho len povzbudiť, že tento spôsob mu ide. Len sa nebáť rozviť to do širšieho útvaru.