Kisinka Kisinka komentáře u knih

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Ať už věříte v boha či nikoliv (řadím se do druhé skupiny), kniha vás donutí zamyslet se nad tím, že možná tu "něco" nad námi opravdu je. Kniha je zajímavá, neobsahuje zdlouhavě nudné části, které by člověk nejraději přeskočil a určitě má co nabídnout.

16.09.2013

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Rowlingovou si všichni spojili s Harry Potterem a už ji nemůžou ze škatulky "Kouzelný svět" dostat ven. Je to škoda, protože kdyby spousta lidí v knize nehledala kouzla a známý fakt, že dobro vždy vítězí nad zlem, zjistili by, že kniha je skvělá a Rowlingová znovu dokazuje, že psát prostě umí.
Mně osobně se ale kniha líbila a přečetla jsem ji během dvou dnů. Nemohla jsem se od děje odtrhnout a chtěla jsem vědět jak to dopadne - a skončilo to tak, jak jsem vůbec nečekala - bod pro Rowlingovou!
A pokud žijete na vesnici, cítíte se v knize jako "doma" :-)

Pět starých známých Pět starých známých Mitch Albom

Kniha, která mě donutila zamyslet se nad tím, čí život jsem nějak ovlivnila/nevědomky mohla ovlivnit a s kým bych se v nebi asi setkala.
Příběh se velice příjemně čte. Člověk se při čtení chvíli usmívá a vzápětí mu je do pláče - občas i obojí zároveň. :-)

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Skvělá kniha plná inspirace a kreativních nápadů. Doporučuji každému, kdo se nějakým způsobem zajímá o tvůrčí věci

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Skvělé čtení o skvělém člověku. Steva zná celý svět jako vynálezce Apple firmy, ale málokdo už ví, co všechno za tím stálo a čím vším v životě prošel - což je škoda. Rozhodně bych knihu doporučila nejen fanouškům značky Apple.
V knize najdeme spoustu inspirativních myšlenek, rozhovorů a citátů, které donutí člověka zamyslet se nad tím, jak svůj život žijeme a že nejsme nesmrtelní.

Projekt štěstí Projekt štěstí Gretchen Rubin

Knihu jsem nečetla kapitolu za kapitolou, ale na přeskáčku. Sestavila si svůj vlastní plán a poté četla prostě to, co se mi v danou chvíli hodilo. Autorčino "štěstí" se někdy lišilo od toho mého, ale rozhodně jsem tam našla hodně inspirace a ponaučení.
Doporučuji přečíst, člověk v knize najde přesně to, co potřebuje :)

15.09.2013

Cestou fak it - Malá kniha, velká moudrost Cestou fak it - Malá kniha, velká moudrost John C. Parkin

Malá kniha, velké moudrosti je naprosto vystihující název. Člověk v knize vždycky najde něco, co odpovídá jeho situaci. A potom se musí jen pousmát a říct si Fak it!

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Občas zbytečně zdlouhavé popisování, ale jinak nemohu knize nic vytknout. Zatáhla mě do obsahu a nedovolila přestat číst. Viděla jsem jako první film, ale i tak mě kniha oslovila víc než jsem očekávala. Poutavý příběh u kterého musí člověk zapojit mozek, aby chápal děj - přesně takové knihy miluji :)

14.02.2013

Hezké vstávání Hezké vstávání Diana Peterfreund

Kniha mě s velkou pravděpodobností uchvátila víc než samotný film. Doporučuji :)

21.01.2012

Kdo jiný než ty Kdo jiný než ty Cecily von Ziegesar

Taky doporučuji spíše knihu si přečíst až jako poslední. Je mnohem lepší, když později po ukončení celého příběhu začnete odhalovat, jak to všechno vlastně začalo, jak to bylo a proč.

21.01.2012

Jak mi Starbucks zachránil život Jak mi Starbucks zachránil život Michael Gates Gill

Musím říct, že tahle kniha mě neskutečně překvapila. Je perfektní. A i když tu vlastně jde o tradiční rčení: "Štěstí najdeme vždy tam, kde ho nejméně čekáme." tak je tato kniha naprosto originální.

26.12.2011 5 z 5