kelve kelve komentáře u knih

Dvojitý orel Dvojitý orel James Twining

Děj knihy má rychlý spád, rychle vás kniha v táhne do děje. Pro mě to byla oddychová záležitost i s místy, kdy se člověk zamýšlí nad historickým pozadím příběhu.

03.11.2011 4 z 5

Ženevský podvod Ženevský podvod James Twining

Historické pozadí knihy
Příběh je inspirován událostí, k níž došlo v roce 1995 ve skladu bezcelního pásma v Ženevě. Polocie tam při zátahu objevila více než deset tisíc nelegálně vykopaných starožitností v hodnotě více než třicet pět milionů dolarů. Následující vyšetřování vedlo k mafii a vyvolalo otázky ohledně role některých velkých světových muzeí, sběratelů a aukčních síní ve výnosném mezinárodním obchodu s nezákonně získanými uměleckými předměty.

Kniha se velmi dobře četla, oceňuji kratší kapitoly:-) Pro mě je to zatím nejlepší kniha od tohoto autora.

03.11.2011 5 z 5

Zvon malomocného Zvon malomocného Peter Tremayne (p)

Poutavý příběh, který "navazuje" na předchozí knihy ze série Sestry Fidelmi. Ač jsem nečetla včechny předchozí knihy tak jsem se začetla velmi rychle. Jendá se o detektivní příběh, nad kterým můžete přemýšlet současně sečtěním a dělat si vlasntí závěry v průběhu příběhu. V knize jsou popsány různé myšlenky týkající se víry a podstaty žití a soužití :-)

31.10.2011 4 z 5

Stopa zabijáka Stopa zabijáka Brad Thor

Čtivá kniha. Poutavý a rychlí děj. Na mě kniha působila jako dobrodružství novodobého "agenta 007":-).

24.10.2011 4 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

To, že "navazuje na sérii Temná věž" je sice pravda, ale jen malou zmínkou. Kdybych tuto knihu četla před Temnou Věží, tak bych asi knize tolik neporozuměla. Začátek trochu zdlouhavý. Opět zajímavý pohled na svět.

20.10.2011 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Lisa Jackson

Na první pohled se zdá být kniha "červenou" knihovnou, avšak tomu tak úplně není. Kniha se dobře čte. Kdo hledá v knize odpoutání od reality a pobavení, tak se mu kniha bude líbit.

18.08.2011 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Velice dobrá kniha. Poutavá osa příběhu. Čtená téměř jedním dechem. Po přečtení Svědectví jsem se pustila do čtení knihy Den Trifidů... a osa této knihy mi připomínala Svědectví ... Obě knihy jsou velice poutavé.

08.08.2011 5 z 5

Kdysi Kdysi James Herbert

Kdo má rád rozsáhlé a barvité popisy nejen krajiny, tak se mu kniha bude líbit.

04.08.2011 3 z 5