kelve kelve komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Asi všichni známe zfilmovanou verzi. Takže můsím říct, že po opětovném přečtení knihy pátého dílu, jsem uznala, že kniha je daleko lepší než film. Ve filmu není vše a tak zde najdete i pár "scén" a situací, které ve filmu nejsou. Ráda se ke knihám HP vracím. Je to svět fantazie a kouzel, který baví.

17.06.2014 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Vzala jsem tuto knihu do ruky a velice dobře se mi četla. Oceňuji, že je kniha napsaná lehce a u většiny pasáží jsem se smála. Málo která romantická kniha dokáže rozemát. Čtěnář v této knize nesmí hledat hlubohou myšlenu. Je to prostě povedená oddychovka.

17.06.2014 5 z 5

Generál Generál Robert Muchamore

Toto je první kniha, kterou jsem od autora četla a nadchla mě natolik, že jsem si řekla, že přečtu i ostatní, ale asi to vezmu hezky po z pátku a ne od začátku.

25.05.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Do čtení této knihy jsem se dala s píše donucením (to proto, že jsem si knihu sama nevybrala, ale dostala ji darem), ale... musím říci, že mě kniha svým způsobem nadchla. Autorce vytýkám opakování pár "scén" - obrazů. Co bych chtěla říci, že více mě zaujal psychologický podtext než samotné a někdy až zdlouhavé popisy "erotických" scén a různých technik. Pohanila bych překlad názvu knihy - spíše by se hodilo Padesát odstínu pana Greye - což asi bude vystihovat celkovou trilogii. Co bych naopak vyzdvihla je velice podaření český překlad. Můžu říci, že se těším na další díly, jsem zvědavá jak se bude vztah vyvíjet. Celkové hodnocení je tedy 4* a to díky velice čtivému překladu.

25.05.2013 4 z 5

Krtkův týden Krtkův týden Michal Černík

CO se dá napsat k leporelu - krásné obrázky a verše co je doprovází tvoří celek, který si rád můj syn prohlíží nejen před spaním.

26.04.2013 5 z 5

Jak se staví dům Jak se staví dům Antonín Šplíchal

JEdná o leporelo s obrázky a popisy jak se staví dům, v obrázkách jsou také schovaná různá zvířátka.

26.04.2013 5 z 5

Kuba Nekňuba Kuba Nekňuba Jiřina Jiráková

PAtří k těm dřívějším leporelům , já hodnotím průměrně.

20.04.2013 3 z 5

Běží liška k Táboru Běží liška k Táboru Ferdinand Krch

Po letech jsem opět vytáhla z knihovny a zadívala se spíše na obrázky než na říkadla.

20.04.2013 4 z 5

Paleček Paleček František Hrubín

Jedno z načasových leporel. Veice rádi se kněmu vracíme.

20.04.2013 5 z 5

Šípková Růženka Šípková Růženka Jacob Ludwig Carl Grimm

Velice pěkné leporelo s panoramatickými obrázky. Jako dítě jsem ji měla ráda a nyní se k ní vracím se svými dětmi.

20.04.2013 5 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Autor nezap

17.04.2013 5 z 5

Ferda Mravenec v cizích službách Ferda Mravenec v cizích službách Ondřej Sekora

Pro děti velice překná kniha - příběhy o Ferdovy jsou nestárnoucí. Synovi jsi čtu před usínáním a vždy mi ji ohlásí slovy Traaadáááá traaaadáááá :-)

09.04.2013 5 z 5

Jména mrtvých Jména mrtvých Ian Rankin

Podělím se s Vámi o jednu "příhodu" vázanou na tuto knihu. Večer jsem si sedla na pohovku, že budu ještě číst než půjdu spát, ale náladu na čtení jsem doopravdy moc neměla, tak jsem zapla televizi, co vní asi tak dávají? Hned název seriálu Inspektor Rebus mě nezklamal. A jak jsem se tak dívala a poslouchala, tak jsem zjistila, že se jedná o stejný příběh jaký mám rozčtený :-). Nemám ráda, když vidím film dříve než čtu knihu. A tak jsem TV opět vypnula. A příběh jsem si hezky dočetla. Ale... Je velice zajímavé srovnání knihy a natočeného seriálu. Příběh mě moc nenadchnnul. Takže dávám 80%. Mohlo by být napsáno trochu svižněji. :-)

09.04.2013 4 z 5

Stížnosti Stížnosti Ian Rankin

Velice čtivá kniha. Příběh je také poutavý. Ocení čtenář, terý má rád detektivní příběhy.

15.03.2013 5 z 5

Starožitník Starožitník Julián Sánchez

Celkem hezký příběh, avšak trochu nezáživně napsané. Měla jsem co dělat abych knihu dočetla.

21.01.2013 2 z 5

Tajemství chrámové hory Tajemství chrámové hory Michael Byrnes

Čtivý příběh s kombinací historických fakt. Také je v něm zakomponován romantický příběh. Knha mě nadchla,tak jsem přečetla iostatní autorova díla.

30.12.2012 5 z 5

Svatoušek Svatoušek Madeline Hunter

Jeden z mnoha dobrých romantických příběhů. Stojí za to si ho přečít. Doporučuji jako oddychovou četbu.

03.09.2012 4 z 5

Ďáblovy kosti Ďáblovy kosti Kathy Reichs

Zajímavá kniha z detektivního prostředí. Rozsáhlé popisy jednotlivých postupu při vyšetřování. Příběh je také zajímavý a vtáhne Vás do děje.

03.09.2012 5 z 5

Ztracené duše Ztracené duše Lisa Jackson

Detektivní příběh s upírskou temátikou anebo připomenutí "Čachtické paní". Dobře napsaná knihy. Čtivá. Přesto hodnotím jen 4*. Některé pasáže by mohly býti lepší.

26.05.2012 5 z 5

Tasmánští tygři Tasmánští tygři Bernard Simonay

Po této knize jsem v knihovně sáhla náhodou, ale mohu ji vřele doporučit. Děj je svižný, zároveň promyšlený. Najdete v khize jak lásku tak nenávist. Jedná se o doprodružný příběh. Popis Tasmánské krajiny, pralesa. Mezilidské vztahy. Clementine - hlavní hrnidky - je velise tvrodhlavá žena a zároveň trochu feministka. Možná vás inspiruje :-)

15.05.2012 5 z 5