Keika Keika komentáře u knih

Lakomec Lakomec Molière (p)

Na úvod bych chtěla napsat, že jsem se sama rozhodla přečíst si mezi tou haldou knih i ty známé kousky, abych věděla o co se jedná. Tuto knížku bych ale nejraději nehodnotila vůbec. Buď jsem na ni moc mladá, nebo čtenářsky nevyzrálá. Možná bych si z toho vzala víc, kdybych zapátrala v historii a trochu víc se seznámila s Moliérem jako takovým, protože jinak mi obsah příjde jednoduchý a tak nějak bez chuti a bez zápachu. Možná to byl na svou dobu poklad, nebo mi něco uniklo...

22.11.2020

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Nenáročné čtení spíš na oddych, přečetla jsem ještě Hříšníka, k dalšímu pokračování se vracet nebudu. Je to tak přeslazené, že jsem nepotřebovala ani svou večerní čokoládu. Očekávala jsem určitě víc, ale po smíření s tím, že je knížka vhodná max tak pro náctileté slečny se číst dala.

23.05.2020 3 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Super knížka pro paranoidní jedince s nečekaným závěrem.

23.05.2020 5 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Tuto knihu jsem četla se záměrem poznat koncentrační tábory z druhé strany. Poznala jsem ale uplně něco jiného. Zarážející podobnost s dnešní dobou. Bezmyšlenkovité poslouchání příkazů, nezájem těch, co příkazy vydávají, všichni kolem jsou neschopní a špatní, nedostatek prostředků a přehnané požadavky. To jsme se daleko nedostali.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Velmi známá a dle mého názoru velmi přechválená kniha. Chápu, že komu toto téma nic moc neříká, bude z ní paf. Četla jsem ale víc obdobných knih a právě tato svou slávou zastiňuje jiné příběhy, které by si zasloužily mnohem více pozornosti.

Píseň o velkomoravské náušnici Píseň o velkomoravské náušnici Ivo Odehnal

Moje první kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední. Pokud hledáte detektivku, kde se budete při čtení chvět hrůzou, rovnou na tuto knihu zapomeňte. Tohle je milé a tak trochu naivní čtení k odpolední kávě. Kdo nemusí násilí a přesto rád čte detektivky, tohle je knížka pro vás.

23.05.2020 3 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Očekávala jsem asi víc, sem tam jsem se zasmála, ale jinak nic. Průměrný zápisky průměrnýho alkoholika.

25.04.2021 1 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Čtení na dlouhé zimní večery. Na začátku mi vyhovovaly kratší kapitoly, potom se klasicky prodlužovaly, což mi trochu vadí. Ale jinak se to čte rychle, ani nepostřehnete, jaká je to vlastně bible. Problém je, že teď klasických 300 stran mi stačí na pár dní.

08.11.2020 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Dexter je prostě Dexter. Tuto knihu jsem louskala hooodně dlouho, protože dlouhá je. Doporučuji rozdělit na části a potom na čas schovat, než se pustíte do další. Každopádně když jsem si pustila po knize seriál, musím říct, že knížka je 100x lepší. Nejen kvůli představivosti, ale třeba seržant Doaks je v seriálu spíš komický, než děsivý a spousta věcí potom ztrácí smysl.

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

A zase jsem se nebála. Knížka by měla být zařazena jako dívčí román.

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Náhodně vybraná kniha od světoznámého spisovatele. 2/3 knihy jsem louskala, prokousávala se nudou. Kniha na mě působí dojmem, že autor sám nevěděl, co napsat a dobře si to uvědomoval a proto občas nudné řádky zčeřil nějakým echt brutálním výrokem. To mělo asi čtenáře odrovnat, ale bohužel mi to přišlo jako výkřiky do tmy člověka bez nápadu. V poslední třetině se začlo konečně něco dít a tak jsem se už ani nemusela nutit knížku dočítat. Když to ale shrnu, četla jsem mnohem lepší knihy od mnohem méně slavných autorů. Jedna hvězda za zdárný konec, druhá za to, že si ze sebe umí udělat srandu.