kečup60 kečup60 komentáře u knih

3001: Poslední vesmírná odysea 3001: Poslední vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Myslím, že už nejsem ve věku, kdy mě sci-fi bralo. Trochu nuda.

26.02.2016 4 z 5

Královský rozmar Královský rozmar Philippa Gregory

Je to třetí kniha, kterou čtu o Jindřichu VIII a jeho ženách. Ale je už to pořád stejné. Méně historie a více červené knihovny. Ale jako odpočinkové čtení dobré.

26.02.2016 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

velmi napínavá detektivka, která ukazuje prostředí sice historické, ale vztahy a touhy velmi současné. Všechno už tady bylo a zřejmě stále bude. Přesto jsem ráda, že žiju v současné době.

26.02.2016 4 z 5

Smrt trávy Smrt trávy John Christopher (p)

Napínavé sci-fi, které doufám nebude skutečností.

14.01.2016 4 z 5

Lituji, minuli jsme přistávací dráhu Lituji, minuli jsme přistávací dráhu Antje Blinda

Perfektní. Nejlepší čtení do letadla, ale bacha na hlasitý smích, který z vás nekontrolovaně vypadne. Super oddechovka.

14.01.2016 5 z 5

Svit vzdálených dní Svit vzdálených dní Arthur Charles Clarke

Nezvládla jsem to dočíst. Plno technických pojmů, žádný příběh.

14.01.2016 1 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

už je to nějaká doba co jsem to dočetla a pravdu povědíc si nemůžu vzpomenout o čem to bylo, takže moc hluboké stopy to ve mně nezanechalo.

14.01.2016 2 z 5

Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Philipp Vandenberg

Slabé!!! Čekala jsem silný příběh, ale nic moc. Velké zklamání.

05.02.2015 1 z 5

Královnina guvernantka Královnina guvernantka Karen Harper

Pěkné čtení. Skoro jako pokračování Královy přízně od Gregory Philippy. Tuto knihu doporučuji přečíst před Královninou guvernatkou.

19.01.2015 4 z 5

Pohřbený zaživa Pohřbený zaživa Richard Marsh

Představa, že se něco takového může stát komukoliv je děsivá. Trošku mi nejde na rozum, že současná madicína nedokáže odhalit mozkovou aktivitu, která by potvrdila, že mozek je naprosto funkční, na rozdíl od těla, které přestalo zcela fungovat. Rovněž zázračné uzdravení za 4 měsíce se mi zdá nějaké přitažené za vlasy.
V každém případě je to o tom, že co si zamanete to se vám podaří. A to je Amerika!!!!

06.01.2015 3 z 5

Sen o Tróji Sen o Tróji Heinrich Alexander Stoll

Vynikající kniha a úžasný životopis velkého člověka. Jaký by byl kdyby mohl žít a pracovat v dnešní moderní době? Dokázal nepředstavitelné věci a přitom nezapomněl odkud pocházel. Uměl vydělat spoustu peněz, ale ty dokázal přímo krásně utratit a myslet i na tu nejubožejší ženu svého dětství. Co dodat?

27.12.2014

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Začátek zajímavý. Rychle jsem se začetla v očekávání dalšího, ale toho jsem se nedočkala. Místy červená knihovna a místy naprosto nepravděpodobné chování postavy Pauliny, kterému fakt nemůžu věřit. Ke konci jsem toho očekávala více, ale nedočkala jsem se. Jediným výsledkem pro mě je, že se chci více dozvedět o Australii a díky za typy od Rupa.

30.09.2014 2 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Velké zklamání. Příliš popisné. Vůbec mě nezajímá rezavý zámek na brance a podobně, kterého v knize bylo víc než dost!!! Dočetla jsem to jen proto, abych se konečně dozveděla oč šlo, ale to jsem se nakonec nedozvěděla. A ta zápletka? Asi je všechno možné, ale tohle bylo příliš banální a navíc, k tomu by stačílo přečíst jen pár stránek závěru knihy. V případě popisu služebnictva jsem měla pocit, že čtu Panství Downton. NEDOPORUČUJI!

24.09.2014 1 z 5

Hořící ráj Hořící ráj Belva Plain

začátek sliboval vzrušující zápletku, která se pak tak trošku vytratila v přílišném politikaření. Jedno jsem si však uvědomila. Bez ohledu na čas a místo je problematika uchvácení moci všude stejná. Nejdříve vznešené myšlenky, to pokud nejsme u moci, a pak jen výmluvy a výmluvy a ... Jistě, vždy se systém posune trošku výše, ale lidské vlastnosti, hrabivost, touha po vlastním prospěchu, ty zůstavají stále stejné a je jedno jaká je doba a jaké místo.

03.09.2014 3 z 5

Nano Nano Robin Cook

je to moje první kniha od tohoto autora a zřejmě i poslední. Tenhle typ není můj šálek kávy, jako bych se dívala na americký film druhé nebo třetí kategorie.

16.08.2014 4 z 5