Katy00 Katy00 komentáře u knih

Malá noční žranice Malá noční žranice Jiří Šimáček

Ke knize jsem se dostala náhodou, a i když české autory moc nečtu, musím říct, že mě tahle knížka moc bavila. Líbilo se mi, že je vyprávěná z úhlu pohledů několika postav, takže na situaci dostanete názor více aktérů. Pan Šedý je asi nejbizarnější a nejabsurdnější knižní postava, jakou jsem kdy četla, a musím říct, že díky tomu to byla i má nejoblíbenější postava. Knížku určitě doporučuji :)

28.10.2021 5 z 5

Haló, Jácíčku Haló, Jácíčku Daisy Mrázková

Povinně jsme četli ve druhé třídě, ale myslím že knihu plně ocení až o něco starší.

04.05.2020 5 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Od autorky jsem četla první 2 knížky ze série Knockemout v angličtině, které se mi líbily, takže na tuhle knížku jsem se docela těšila. Ale byla jsem poměrně zklamaná, částečně samotným příběhem, ale hlavně strašně špatným překladem. Nevím jestli v originále to je lepší, ale některé formulace byly vyloženě směšné a vypadaly jako by je překládal Google překladač. Dialogy mezi postavami byly dost umělé a na sílu. Hlavní postavy se na svůj věk moc nechovaly, ale tak někdo nedospěje ani v důchodu, že :)
Ale celkově je to docela dobrá oddechovka, u které člověk nemusí vůbec, ale vůbec přemýšlet.

07.07.2023 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Knížku jsem četla v angličtině, protože se mi nechtělo čekat na český překlad :) Celá sága je pro mne srdcová záležitost, ale je pravda, že to bylo místy zbytečně zdlouhavé a Edwardovy monology o tom, jaké je hrozné monstrum, byly občas už únavné.

10.03.2021 5 z 5

Milovat vévodu Milovat vévodu Jo Goodman

Příběh mne moc nenadchl a o pravopisu ani nemluvím...

16.03.2021 2 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Do první čtvrtiny jsem se nějak nemohla začíst, přišlo mi, že by se to dalo o něco zkrátit. Ale pak se příběh docela rozjel a bylo to super :)

16.02.2020 4 z 5