kattyV kattyV komentáře u knih

Cílová rovinka Cílová rovinka Dick Francis (p)

Na této knize je vidět, že autor už popsal snad všechny oblasti života kolem koní. dostáváme se od světa polodrahokamů, ale kniha není o nic méně napínavá. Ostatně, na koně se taky dostane.

11.03.2013 5 z 5

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

Jedna z mnou méně oblíbených autorových knih. nějak jsem jí nemohla přijít na chuť i když vlastně nevím proč.

11.03.2013 3 z 5

Bič Bič Dick Francis (p)

Sid Halley souběžně řeší dva náročné případy a vlastně v obou jde o totéž - zastrašit ho, přimět ho, aby se vzdal. Dostává se pod velký tlak, ale nakonec nad svými protivníky vyhraje.

11.03.2013 5 z 5

Toskánsko Toskánsko neznámý - neuveden

Stručný průvodce, který se vám vejde do kapsy a provede vás těmi nejzajímavějšími místy Toskánska. Občas narayíte i na zajímavosti, které v jíných, mnohem rozsáhlejších, průvodcích nenajdete.

Rab z Rabštejna Rab z Rabštejna Ludmila Vaňková

Kniha, ve kreé Jindřich z Lipé trochu ustupuje do pozadí a hlavním hrdinou se stává neurozený Oldřich Pluh, který se snaží dostat se na výsluní.

Žebrák se stříbrnou holí Žebrák se stříbrnou holí Ludmila Vaňková

Trochu jiný pohled na "slabého" krále Václava II.

Královský nach tě neochrání Královský nach tě neochrání Ludmila Vaňková

Souhlasím, všechny knihy, kde se vyskytne Jindřich z Lipé jsem si užila.

Pohádkové Sluníčko Pohádkové Sluníčko Ludvík Středa

Kniha, kterou mé děti milovaly. Četli jsem ji pořád dokola, já si užívala krásné ilustrace Stanislava Holého.

06.03.2013 5 z 5

Údolí nejčistších radostí Údolí nejčistších radostí Jan Šmíd

Poslední z "radostí" o tom, jak jde život pořád dále a my musíme přijímat to, co nám přinese.

27.02.2013 4 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Nebylo to špatné čtení, jen zjišťuji, že už mi trochu vyvanulo z paměti. teď jsem si půjčila druhý díl, tak snad si vzpomenu o čem byl ten první.

22.02.2013 4 z 5

Skandál! Skandál! Jilly Cooper

Celkem netypicky se autorka přenesla z prostředí koní do prostředí školy. Ale jinak se nic nemění, pořád se setkáváme s řadou postav z nichž některé si zamilujeme, některé nenávidíme, ale od žádných z nich se nemůžeme odtrhnout. K velkému množství postav, které zmiňuje dalimoni. Jo jo, je to tak. Problém se v nich vyznat. Ještě štěstí, že je autorka všechny uvede v počátečním přehledu. Vždy v něm urputně listuji :o)))

21.02.2013 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Moje oblíbená kniha. Je více románová, více než některé jiné se zabývá vztahy. Pro me asi nejlepší z těch se slečnou Marplovou.

21.02.2013 5 z 5

Zuzanka objevuje svět Zuzanka objevuje svět Helena Chvojková

Vlastně už si ji moc nepamatuji, ale jako malá jsem ji milovala. Co si ale pamatuji docela jasně, jsou skvělé Trnkovy obrázky.

20.02.2013 4 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

Další z mých milovaných dětských knih. Dodneška při ní roním slzy.

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Někdy dokážeme nevhodné zážitky dokonale vytěsnit z paměti. A možná by bylo opravdu lépe je v zapomnění nechat. Ale to člověk nedokáže, že?

19.02.2013 5 z 5

Co říct? Snad jen, že Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je podivná kniha. Pořád se nemohu rozhodnout, zda se mi líbila. V každém případě, musel jsem na ni myslet ještě pár dní po přečtení. Ale nemám moc chuť si ji někdy přečíst znovu. Takže... nevím

19.02.2013 3 z 5

Psí hvězda Psí hvězda Dodie Smith

Psí hvězda je méně pohádková než Sto a jeden dalmatinec. Nevím, zda se bude dětem tolik líbit. Dsopělí ale ocení satirický pohled na lidskou rasu.

Sto a jeden dalmatinec Sto a jeden dalmatinec Dodie Smith

Nanazvala bych to tak úplně pohádkou. Tedy, děti to jako pohádku budou nejspíše vnímat a budou nadšeně sledovat dobrodružství psích rodičů zachraňujících svá štěňata, ale dospělý si vychutná břitký anglický humor, se kterým autorka komentuje chování jejich lidských pánů. Platí to ještě daleko více o pokračování knihy - psí hvězdě.

19.02.2013 5 z 5

Případ Baskervillského psa a další příběhy Případ Baskervillského psa a další příběhy Ludvík Souček

Dobré detektivní povídky. Jediné, co mne v této knize zaráželo je jejich řazení. Nevím, proč se nezačalo případem ztraceného suchoplavce, ve kterém se vypravěč a Anděl setkají, ale Psem Baskervilským. Ale to je jen detail. jinak je to poučení, že věci mohou být jiné, než na první pohled vypadají.

Hippokratův slib Hippokratův slib Ludvík Souček

Výborné SCI-FI povídky. Titulní povídka - Hippokratův slib mne dostala.