katchenka katchenka komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu bych postavila na hranici průměru, a to jsem hodná. Hlavní postavy mne nijak neoslovily, místy možná i "rozčilovaly". Děj byl předvídatelný.

18.06.2017 2 z 5

Máme doma feťáka Máme doma feťáka Bedřich Čermák

Ke knize mám rozporuplné pocity. Osudy byly fajn, možná protože jsou psány závislými a odráží se v nich jejich osobnost. "Poučné" části mi přišly místy dost zavádějící. Možná lidé, kteří jsou netknutí problematikou, budou mít jiný názor. Lidem z oboru bych však knihu nedoporučila.

08.07.2016 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Narodíte se a máte expirační lhůtu třináct let. Dokažte, že stojíte za život. Námět knihy je velmi znepokojující.
Kniha je čtivá. Nejsem asi typická cílová skupina, ale rozhodně mne příběh zaujal. Obzvlášť dějová linie Risy, která je nadaná hudebnice, ale bohužel vyrůstající v ústavu. A hudebníků máme dost, tak proč živit tento hladový krk.
Nezbývá než doufat, že tímto směrem naše společnost nevykročí.

21.04.2016 4 z 5

Temné znamení Temné znamení František Šmehlík

Knihu jsem četla už před pár měsíci. Z několika důvodů jsem se rozhodla s komentářem počkat.
Nejdříve bych chtěla ocenit, že vůbec autor knihu vydal.
Docela rušivým dojmem na mne působily již zmiňované erotické motivy. Docela jsem koketovala s myšlenkou, dělat si čárky za každou erekci, masturbaci a anální sex. Mám pocit, že se tyto motivy objevují v každé z povídek a mnohdy až zbytečně bez souvislosti s příběhem. Freudovská otázka je proč asi?
V mnoha povídkách jsem našla podobnosti s významnými autory žánru. Nevnímám to jako zápor, spíše čteme s autorem stejné knihy :)
Již zmiňované pravopisné chyby vnímám jako "drobnou" kosmetickou chybu. Profesionální korektura něco stojí a nikdo nejsme neomylný.
Jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Zklamáním rozhodně nebyla a autor má, dle mého názoru, potenciál růst. Pro mne byla kniha velmi čtivá, částečně asi i díky prostředí, které je mi blízké.

20.04.2016 3 z 5

Naštěstí (ne)máme mléko Naštěstí (ne)máme mléko Neil Gaiman

Úžasná dětská kniha s bláznivou zápletkou, hravými obraty a kouzelnými ilustracemi.

28.12.2015 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Autorka píše velmi čtivým způsobem. Dokázala ve mne vzbudit spoustu emocí od znechucení, lítosti po zvědavost a úsměv. Je dost pravděpodobné, že kdyby se mi kniha dostala do ruky v mladším věku, jsem jistě nadšená. Trochu mi však chybělo hlubší psychologické propracování, zejména v situaci třináctiletá v těle šestnáctileté. Vlastně, když nad tím teď uvažuju, příběh je v mnoha chvílích dost jednoduchý a předvídatelný. Přesto se mi kniha líbila.

28.07.2015 4 z 5