Karnager Karnager komentáře u knih

Tajemství neviditelného lupiče Tajemství neviditelného lupiče Enid Blyton

fajn knížka pro děti :)

22.04.2018 3 z 5

Jakub Nemrava Jakub Nemrava Jaroslav Matějka

Při čtení jsem se pořádně nasmál :)

25.03.2018 4 z 5

Šumavský upír Šumavský upír Miloslav Švandrlík

Tajemno mne vždy lákalo a knihy Miloslava Švandrlíka se mi dobře čtou. Nedávám plný počet hvězd, protože v takovém rozsahu se vždy najdou povídky, které člověku úplně nesednou. Doporučuji nečíst najednou, ale třeba dvě tři povídky vždy před spaním...škoda že chybí ilustrace, ale s nimi by to byly nejméně 4 knihy místo tří :)

19.03.2018 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Knihu jsem dostal k Vánocům a snažil jsem se k ní přistupovat tak, jako by žádný Saturnin číslo jedna nebyl. Což se mi ne vždy dařilo. Kromě jemných náznaků (které by mi docela stačily) se autor natvrdo vracel k minulému ději (a občas jsem měl dojem, že to bylo slovo od slova). Jazyk použil pěkný, košatý, někde mi to přišlo až moc. V knize se objevily také nové postavy. Nejživější z nich je strýc František (toho jména druhý); ostatní nové postavy mi přišly tak nějak mdlé. Celkově na mě kniha působila jako kupička historek které někdo naházel na hromádku, zamíchal knihou Saturnin..vtip vázne, děj se posunuje jen velmi zvolna..
Navíc mě dost štvalo že se Jiří minimálně jednou za kapitolu Saturnina ptá (nebo chce zeptat) kde přišel ke svým úžasným znalostem z toho či onoho oboru..
Kniha není marná (protože se mi alespoň podařilo ji dočíst), ale vracet se k ní asi nebudu..

SPOILER
Každý správný příběh má končit svatbou. Zde je řečeno kdo je ženich, ale kdo je nevěsta, to se můžeme jen domnívat..

03.01.2018 2 z 5

Jdi za svým cílem Jdi za svým cílem Peter B. Kyne

Super kniha :) ukazuje jak by měl člověk přistupovat ke každé práci, navíc je hodně útlá a krátká takže se čte velmi snadno a rychle..
zřejmě se k ní nebudu moc často vracet takže jen 4 hvězdy..

10.12.2017 4 z 5

To To Stephen King

Využil jsem několika faktorů :) jednak byla na knihu sleva, současně s tím jsem se zapojil do soutěže o další knihy a teď už mi nic nebrání jít do kina na film :) čtení jsem zvládnul za týden a místy jsem byl pořádně napnutý a pak jsem se zase pěkně nachechtal.. ale na druhou stranu se mi to místy pěkně táhlo - hodně vzpomínání a povídání.. dal bych tak tři a půl hvězdy, zaokrouhluji nahoru. Na mém pomyslném žebříčku bych tuto knihu postavil výš než Nezbytné věci nebo Tommyknockeři, ale níž než Ostrov Duma Key..

01.10.2017 4 z 5

Tábor nad vodopády Tábor nad vodopády Otto Janka

Není to špatná kniha, skauti určitě zažili spoustu zajímavého.. ale trochu mi to přišlo jako přepsaná kronika, něco mi tam chybělo..

dávám tři hvězdy a za příhodu se zmijí přidávám půl hvězdy navíc :)

28.05.2017 3 z 5

Timur a jeho parta Timur a jeho parta Arkadij Gajdar (p)

Takový milý pitomoučký příběh který četli naši rodiče jako povinnou četbu :)

22.04.2017 3 z 5

Poslední tanec Poslední tanec Ed McBain

Fajn kniha :) sice začínat sérii padesátou knihou není úplně ideální, ale což.. :D

22.04.2017 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Atlas mraků je sextet. Je to jako když otevřete šest knih, vložíte do sebe - a pak čtete od začátku na konec a od konce zase na začátek. Má to svou logickou strukturu, která se Vám postupem odkrývá a uceluje a své k tomu řekne i autor sextetu Robert Frobisher. V knize jsem našel dost podnětných myšlenek a závěr tomu všemu korunuje :) přesto jsem se nevyhnul srovnání s filmem (film obecně nemůže shrnout a zobrazit všechny myšlenky z knihy). Některé scény jsou akčnější ve filmu, jinde zase v knize. Také struktura filmu je jiná (a pro někoho může být dost těžké se orientovat). Přesto mi však přijde film o hvězdičku optimističtější a často se k němu vracím :) PS: ve filmu mi zcela unikla souvislost mezi příběhy Luisy Reyové a Timothyho Cavendishe. Ale je tam, když jsem se na to soustředil, objevil jsem pojítko - stačilo se jen dívat :)

26.02.2017 4 z 5

Pygmej Pygmej Chuck Palahniuk

Kniha se číst dala, ale nedá se říct, že by mě nějak nadchla. Dávám tři hvězdy a pomyslnou čtvrtou dávám doslovu.

31.05.2016 3 z 5

Meč Vontů Meč Vontů Jiří Hogan

Je to fajn kniha, snadno se mi četla a za jeden den bylo po všem :) o chlup víc se mi líbila kniha Tajemství volavčího jezera. V ní mi to "kouzlo" přišlo jaksi ucelenější..

12.03.2016 4 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

..A happyend na závěr.. :)

27.02.2016

Maják Uctívačů ginga Maják Uctívačů ginga Svatopluk Hrnčíř

Pro mě nejlepší díl trilogie..

09.02.2016 4 z 5

Poklad Uctívačů ginga Poklad Uctívačů ginga Svatopluk Hrnčíř

Přišla mi o trochu lepší než ostrov uctívačů ginga, zvlášť se mi líbily dvě dějové linie které se nakonec spojí..

04.02.2016 4 z 5

Ostrov Uctívačů Ginga Ostrov Uctívačů Ginga Svatopluk Hrnčíř

Pořád jsem se nemohl začíst, až ke konci se to trochu rozjelo.. za mě cca tři a půl hvězdy..

01.02.2016 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Nemyslím že se ke knize budu vracet často, ale děj byl pořádně hutný a napínavý, a s takovým koncem jaký mám u Kinga rád :)

27.01.2016 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tak jak to King umí..splétá vlákna osudů jednotlivých lidí a jejich žertů až ke konci, kde dojde k velkému zauzlení (rozuzlení) děje. Před touto knihou bych doporučil přečíst Cujo, Tělo a slunečního psa..

15.01.2016 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Povídka nadaný žák má jiný konec v knize a jiný konec byl ve filmu :) oba dva konce se mi velmi líbily..stejně to vnímám i u skrytého okna do skryté zahrady(film tajemné okno)

29.11.2015

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Varování! První varování čtenáři! Koukej tuhle knihu projít a rozhodně nebudeš litovat :)

03.10.2015 4 z 5