Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Aloha - Příběh plný dobrodružství, romantiky, lásky a duchovního růstu Aloha - Příběh plný dobrodružství, romantiky, lásky a duchovního růstu Jana Mosely

Moc pěkná kniha. Když jsem jí četla v roce 2017, nedočetla jsem jí, protože jsem nemohla pochopit, jak si můžeme tvořit vše kolem sebe svým myšlením a zdálo se mi to vše příliš krásné, fantazijní a snové. Teď už jsem jí četla s úplně jiným postojem a poznáním. Sice nesouzním s pasáží o spáse od Galaktické federace, ale jinak v principech pěkné a oddechové čtení.

25.11.2022 4 z 5

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Skvělá kniha, třetí, kterou jsem od autora četla. Na tuto jsem se vrhla hlavně kvůli mamky cukrovce. Se skladbou stravy a spoustou věcí souhlasím, i u mě změnou stravy došlo k mnohým vyléčením, metabolický syndrom sedí dokonale na mé dřívější já. U mamky se nám změnou stravy daří navzdory (nevědomé) snaze doktorů, léčit stav, nikoli horšit. Jediné, co jsem v knize přelétla s nesouhlasem, jsou části o virech a bakteriích. Ale v roce 2016 bych s tím taky ještě souhlasila, takže už třeba proběhl vývoj. Část na konci, o vlivu emocí a myšlenek, by mohla být delší a rozvinutější. Určitě knihu doporučuji. A hejty budou, jako u všeho. Naivní důvěra ve snahu farma byznysu o záchranu našeho zdraví má silné kořeny. (Ale už vyhnívají :) )

A nakonec, s lepkem a jeho vlivem si hraji již delší dobu, pozoruji jeho vliv na sebe i své okolí a nemůžu jinak, než souhlasit, co vše dokáže.

18.11.2022 4 z 5

Ovlivňování reality 1 - Prostor variant Ovlivňování reality 1 - Prostor variant Vadim Zeland

Geniální kniha. Dostala jsem pojmenování pro spoustu věcí, které vnímám a neměla pro ně názvy, další jsem pochopila a začala aplikovat v praxi :)

10.11.2022 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velmi hluboké čtení s přesahem.

09.11.2022

Réva na zdi Réva na zdi Josef Knap

Kniha mi učarovala v knihobudce a ze začátku bylo obtížné se začíst, později bylo obtížné se odtrhnout. Moc krasnĕ vykresleno tehdejší živobytí a smutný konec.

23.09.2022 4 z 5

Komnata bez oken Komnata bez oken Jenny Nowak (p)

Dala bych tak 3,5 hvězdičky. Jsem ráda za knihu i děj, za mistrný popis tak známého světa. Ale chybělo tomu - něco. Něco z dřívější jiskry, hloubky, jako by se ani do těch milostných scén už nechtělo. Přečetla jsem jí, ale bez toho uchvácení jako u ostatních.

20.09.2022 4 z 5

Vy jste placebo Vy jste placebo Joe Dispenza

Mám Joea ráda, pojmenovává věci, které vnímám. Když poslouchám přednášky, zapadávají mi jednotlivé střípky do sebe. Někdy stačí nějaká věta a já se dostanu do stavu, kdy nestačím chápat a zapisovat si jednotlivá propojení... všeho :) Někdy ty změny nemusí jít jen přes meditaci, záleží, jak jsme ochotni změnit sami sebe, přeprogramovat se a uvěřit tomu, že můžeme. A jak moc to dokážeme procítit. Já si knihu užila :)

09.09.2022 5 z 5

Jak zvířata milují bližního svého Jak zvířata milují bližního svého Kristin von Kreisler

Moc krásná kniha, u které jsem plakala.

09.09.2022 5 z 5

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

Tenhle díl mě bavil :)

07.09.2022 5 z 5

Trůn pro mrtvého Trůn pro mrtvého Jenny Nowak (p)

Po zhruba 18 letech jsem se pustila znovu do čtení série a s uspokojením zjišťuji, že mě to stále dokáže pohltit. Výhodou nyní je, že to můžu číst vše jak to jde za sebou dějově a ne tak, jak to tehdy vycházelo :)

29.07.2022 5 z 5

Dračí krev Dračí krev Jenny Nowak (p)

Před pár dny jsem se rozhodla, že celou sbírku prodám, že už je to dávná minulost, nafotila jsem jí, popisovala a při listování Dračí krví jsem pocítila neuvěřitelnou touhu si vše znovu přečíst. A skončila jsem připoutaná, hltajíc řádky každou volnou chvilinku, ponořená v příběhu a k mému velkému údivu, to ve mě pořád umí vyvolat ty pocity, co kdysi. Prodej jsem si tedy rozmyslela a vrhnu se na další knihy :)

20.07.2022

Kniha nejen pojmenovává novými názvy již věděné, ale dává pocítit i hloubku všech těch dohod, které hrajeme sami se sebou a které denně používáme.

18.07.2022 5 z 5

Cesta Cesta Brandon Bays

Vtipné jsou i ty "hejty" tady :)

Tato kniha se objevila "náhodou" v knihobudce před pár lety, kdy moje mamka měla podobný problém. Přečetla jí a od té doby po mě chtěla, abych i já si jí přečetla a provedla jí tím. Měla jsem toho hodně a dostala jsem se se knize až letos. Jaké "překvapení" pro mě bylo, když jsem zjistila, že princip, na který přišla Brandon, je velmi podobný technikám, kterým se věnuji a kterými jsem i já sama v sobě prošla a vyléčila si spoustu věcí a kterým se věnujeme i v regresích. Zároveň při čtení knihy přicházely různé synchronicity. Inspirovala jsem se a doplnila si střípky do své skládačky a nakonec jsem mamku po těch 3 letech provedla do příčiny problému a vše jsme spolu uvolnily. Jsem vděčná za všechny, kteří se otevírají sami sobě a své vlastní cestě uzdravení :)

28.06.2022 5 z 5

Slečna Mici Slečna Mici Annie M. G. Schmidt

Do knihy jsem se začetla, myslejíc, že to bude blbost, ale jako kočkomilku mě úplně pohltila a moc bavila. I když bych to napřed neřekla, nemohla jsem se odtrhnout. Milá a vtipná knížečka :) A to jsem "dospělá" :D

07.05.2022 5 z 5

Kvantový doktor Kvantový doktor Amit Goswami

S některými věcmi nesouhlasím a je znát, že některá dogmata a stará paradigmata vědeckého a lékařského světa je pro autora ještě těžké opustit. Viry, geny atd. Ale jinak přínosná kniha, pokud se o toto téma člověk zajímá, nade si tam to, co potřebuje. :)

10.04.2022 4 z 5

Knížka pro vdovy na prvních pět let Knížka pro vdovy na prvních pět let James Windell

Kniha se mi dostala do rukou až v době, kdy už jsem ji nepotřebovala... ale kdybych o ní tehdy věděla, jistě by mi to moc pomohlo. Pokud bych byla schopná vůbec myslet a číst. Určitě doporučuji začít, (jakkoli je to dávno), pokud to stále nepřebolelo, je vždycky Teď ten správný čas.

17.12.2021 4 z 5

Kočičí Vánoce Kočičí Vánoce Stefanie Samek

Celkem milá a vtipná knížečka :)

11.12.2021 3 z 5

Sexuální zrání mladého muže Sexuální zrání mladého muže Ivo Pondělíček

Zajímavá exkurze do myšlení té doby. Spousta věcí je úměrných tomu roku, ale i s ohledem na to je vidět, jak je každá generace programována víc a víc se vzdálit sama sobě a v čím dál mladším věku si způsobovat traumata, která jsou přenášena dál a dál, aniž by pochopila, v čem tkví počátek a nebo i pochopila, že je vůbec něco špatně.

12.10.2021 3 z 5

Sen o Heladě Sen o Heladě André Chénier

Krásné básně, některé trochu složité, co se týče znalosti řecké historie a mytologie, ale krásné.

12.10.2021 4 z 5

Z malých dějin Z malých dějin Erich Kästner

Moc krásný poklad, který jsem náhodně nalezla v knihobudce. Paralely mezi blížícím se nacismem a světem posledních let jsou zajímavé.

12.10.2021 4 z 5