Karlos80 Karlos80 komentáře u knih

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Sci-fi román popisující základní proměny ve společnosti jako výsledek nového mystického zdroje prakticky volné energie. Lze jej intepretovat jako vizi spotřebitelské společnosti. Román má dvě kresby odkazující na zednářskou symboliku. Jen pro zajímavost a doplnění informací, které se v mainstreamových médií neobjeví, oba bratři Čapkové patřili v letech 1918-1938 k vlivné umělecké elitě nové Československé republiky. Byli to osobní přátelé T. G. Masaryka a silní příznivci moderní, demokratické, západně orientované ČSR. V roce 1919 se oba bratři stali členy lóže Národ, ale bez řádného iniciačního rituálu. To byla v té době obvyklá praxe, aby se rychle vybudovalo zednářské členství. Čapkové se v lóži cítili nepříjemně a v roce 1927 nakonec rezignovali (asi zjistili co jsou zač) a to se neodpouští.

25.03.2020 4 z 5

Rozum do kapsy Rozum do kapsy kolektiv autorů

Google (wikipedie) našeho dětství. :)

25.03.2020 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Máma mele maso, tak to byly časy. :#) Knížku kterou četl každý (min.za posledních 250 let) ale která zároveň nepatří mezi nejčastější knihy na světě, zvláštní.:-)

23.03.2020 5 z 5

Analýza 17. listopadu 1989 Analýza 17. listopadu 1989 Miroslav Dolejší

Nadčasové dílo. Tohle první vydání slavné Analýzy, bylo vydané i jako příbalová součást tehdejším vladnoucím esthablismentem zlikidovaného Tydeníku Republika (94), alespoň já toto 26. stránkové bílo-černé (nikoliv zcela černé) vydání vlastním. Analýza v určitých kruzích hodně vadila..

19.10.2019 5 z 5

NHL hokej - kluby, osobnosti, historie NHL hokej - kluby, osobnosti, historie John McKinnon

Jedna z prvních ucelenějších knih o NHL vydaných po roce 90 u nás. Zároveň moje úplně první kniha o NHL, díky které jsem se o tuto profi-ligu začal ještě vehementněji zajímat, mé první kroky by se daly zmapovat tak do let 94-95, kartičky, nějaký novinové články které jsem si schovával, tématicky zaměřené a orientované časopisy, občas něco v televizi, čerstvé výsledky každé ráno z teletextu, NHL na počítači, později první
pořad o NHL Power-Play ('97) na Nově, jinak nic víc. Byly to krásné časy, pro nás, generaci která vyrůstala v 90s, to byli tehdy takové vyloženě pionýrské a průkopnické časy. Na knížku strašně rád vzpomínám, byla dobře pojatá a napsaná.

06.05.2020 5 z 5

Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi Ondřej Tuček

Jelikož jsem zde a v blízkém okolí (Kobylisy-Ládví) vyrůstal a dlouhá leta i žil tak se jedná o srdeční záležitost. Jedno z nejkrásnějších, nejlepších a nejhodnotnějších sídlišť v ČR si podobnou a vlastní publikaci rozhodně zaslouží. Moje poděkovaní patří celému teamu, který se na této knize (spolu)podílel, díra na trhu (v téhle kategorii a oblasti) tak byla konečně zaplněna.

15.02.2020 5 z 5

Záhady zapomenutých světů Záhady zapomenutých světů Charles Berlitz

Jedna z nejlepších zahadologických knih vůbec, byla to vůbec první kniha na toto téma (viz pzději paleoastronautika neboli zkraceně Paleo-SETI), která se mi dostala pod ruku ještě společně s Velikovského "Světy v kolizi". Přečtena jedním dechem, nádherně čtivá kniha, která mě uchvátilay změnila mi zivot a navedla tím správným směrem, kdy jsem už věděl že mým oblíbeným koníčkem se stanou záhady všeho druhu. Až o něco málo později jsem se dostal k Dänikenovi, Sitchinovi a spol.

01.10.2020 5 z 5

Jsme sami? Jsme sami? Paul Davies

Nejlepší kniha svého druhu jakou jsem kdy četl, člověka nutí přemýšlet a ptat se, přečteno jednim dechem...

01.10.2020 5 z 5

Gretzky Gretzky Rick Reilly

První (u nás vydaná) a asi i nejlepší biografie o tomto fenomenálním kanadském sportovci dnes už legendě. Parádní, fakty, historky, statistiky, a různými rekordy nabitá knížka, kterou člověk přečte na jeden zátah tudíž za pár hodin. Jsem moc rád že jsem část jeho aktivní sportovní kariéry zažil ještě za svého života. Bylo to období let 94-99. To se podaří člověku třeba jen jednou za 100 let a za zhruba stejnou dobu se takový nový The Great One narodí..

25.03.2020 5 z 5

Guinnessova kniha rekordů Guinnessova kniha rekordů Alan Russell

Moje první gýneska, co si pamatuji tam jsem ji dostal k Vánocům rok 89-90 a hned ten následující den jsem ji přečetl celou, pak jsem tajně snil o tom, že snad jednoho dne sám nějaký ten rekord překonám nebo vytvořím sám. Bohužel jsem na to neměl koule. :)

25.03.2020 4 z 5

Doktor Bolíto Doktor Bolíto Korněj Ivanovič Čukovskij (p)

Měli jsme doma vydání z roku '70. Co si pamatuji jako dítě tak mě to docela bavilo, rád jsem v knize třeba jen listoval.

24.03.2020 4 z 5

Nová ilustrovaná encyklopedie rocku Nová ilustrovaná encyklopedie rocku Mike Clifford

Jak píše kolega jde o jednu z prvních celkem ucelených komerčních hudebních pop-rockových encyklopedií od ABBY až po ZZtop, která celkem pečlivě mapovala discografii největších světových pop-rockovych hvězd, nezbytná a užitečná pomůcka pro všechny fanoušky populární hudby v době kdy u nás ještě byl internet (google) v plenkách a v době kdy někteří z nás si nahrávaly ještě písničky z kazeťáku (rádií) na mc kazety. Pamatuji si jak jsem si v ní dělal poznámky, kdy jsem si koupil nějaké nové cd od mého oblíbeného interpreta. Knihu mám dodnes doma a z nostalgie si v ní občas listuji .

24.02.2020 4 z 5

Historie NHL 1917-1997 Historie NHL 1917-1997 Kamil Ondroušek

Můj první průvodce světem NHL, její dlouhou historii, statistiky, rekordy, atd vůbec, psal se rok'97 v tý době běžela na TV Nova Power-play kterou jsem si nikdy nenechal ujít. Rád na tu dobu kdy jsme chodili hrát s klukama hokej, hrali jsme si na Gretzky, Lindrose, Bure, Fjodorovi atd, měnili hokejové kartičky, prostě na krásné bezstarostně dětství a dospivani vzpomínám. Jedna z prvních knih o NHL na pultech našich obchodů.

05.02.2020 5 z 5

NHL - dnešní hvězdy, zítřejší legendy NHL - dnešní hvězdy, zítřejší legendy James Duplacey

43 hvězd 80-90 let, pro mě ale z nepochopitelných důvodů opomenuta jedna z největších hvězd NHL Mario Lemiux. Zmínka o něm je uvedena jen u jiných vybraných hráčů. Každý hráč tu má svůj profil (kde jsou uvedeny jeho míry, narození, draft, jinak dále bez statistik), info je tu poskrovnu, jde spíše o obrázkovou publikaci, určenou především fanouškům a nadšencům, kteří o NHL, o její historii, jednotlivých hráčích, rekordech atd, už ví něco víc. Začátečníkům a nebo člověku co se chce dozvědět něco nad rámec info uvedených v této knize musí sáhnout jinam.

06.05.2020 3 z 5

Autíčka minulých let Autíčka minulých let Ladislav Suchánek

Kniha ktera určitě udělá radost každému přiznivci sběratelství v tomto oboru a nebo prostě a jen každému chlapovi (tehdy klukovi) který vyrůstal v 70 a 80 letech minulého století. Na mnoho hraček v publikaci jsem už téměř zapoměl, kdy právě tahle knížka mě je hezky připomněla, některe z hraček jsem i měl, bohužel, až na malé výjimky, se většina z nich časem někam ztratila a nebo rozbila a vyhodila, což je škoda, protože dnes za zachovalé a pěkné kousky vám je sběratel nebo nadšenec schopný utrhnout ruce. :) Dobrý počin od autora.

21.03.2020

Býk Býk Jenny Eremias

Tak akorát do kapsy. Vše podstatně v ní je a vše se mi i potvrdilo. :)

24.02.2020 3 z 5