NHL hokej - kluby, osobnosti, historie

NHL hokej - kluby, osobnosti, historie https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141375/nhl-hokej-kluby-osobnosti-historie-ufY-141375.jpg 4 14 14

Kniha s podtitulem kluby, osobnosti, historie přináší komplexní a zároveň kompaktní pohled na nejslavnější hokejovou ligu světa s přihlédnutím k datu vydání v roce 1996. Na relativně malém prostoru 128 stran se o NHL dozvíte vše podstatné včetně historie, statistik a hokejové hantýrky.

Sport
Vydáno: , Timy Partners

NHL Hockey, The official Fans´Guide , 1996

Karlos80
06.05.2020 5 z 5

Jedna z prvních ucelenějších knih o NHL vydaných po roce 90 u nás. Zároveň moje úplně první kniha o NHL, díky které jsem se o tuto profi-ligu začal ještě vehementněji zajímat, mé první kroky by se daly zmapovat tak do let 94-95, kartičky, nějaký novinové články které jsem si schovával, tématicky zaměřené a orientované časopisy, občas něco v televizi, čerstvé výsledky každé ráno z teletextu, NHL na počítači, později první
pořad o NHL Power-Play ('97) na Nově, jinak nic víc. Byly to krásné časy, pro nás, generaci která vyrůstala v 90s, to byli tehdy takové vyloženě pionýrské a průkopnické časy. Na knížku strašně rád vzpomínám, byla dobře pojatá a napsaná.

1amu
17.02.2020 3 z 5

Je škoda, že autor má v DK pouze dvě hodnocené knihy o klubech NHL. Píše se rok 2020 a máme v této nejlepší soutěži v ledním hokeji zastoupení 31 klubů, přičemž další ze Seattle se třese na svůj start, který se předpokládá v sezóně 2020-2021. A má dokonce již svůj web.
Přesto jde, z hlediska historie o knihu hodnotnou, i když se mi 128 stránek zdá málo. Je paradoxem, že současný nejlepší kanonýr NHL David Pastrňák z Havířova se narodil v roce 1996, tedy přesně v roce, kdy kniha u nás vyšla. Na rozdíl ode mne, který publikace o NHL pouze čte, David vrcholový hokej k našemu nadšení hraje, a to famózně !

John McKinnon
americká