Autíčka minulých let

Autíčka minulých let https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437164/mid_auticka-minulych-let-anM-437164.jpg 5 1 1

Kniha o hračkách - autíčkách vyrobených v Československu v letech přibližně 1950 - 1992. Autíčka bakelitová, plastová, dřevěná, plechová, různých velikostí a měřítek. Autíčka bez oken, pozdější s okénky. Autíčka na klíček, na ovládání, na setrvačník, na postrk. V knize je popsáno jak se postupně měnil materiál u novějších autíček z bakelitových na plastová, jaké mají hračky podvozky, jaké ovladače.... celý text

Literatura česká , Literatura naučná , Pro děti a mládež

Vydáno: , C.K. Haló

Autíčka minulých let , 2015

Karlos80
21.03.2020

Kniha ktera určitě udělá radost každému přiznivci sběratelství v tomto oboru a nebo prostě a jen každému chlapovi (tehdy klukovi) který vyrůstal v 70 a 80 letech minulého století. Na mnoho hraček v publikaci jsem už téměř zapoměl, kdy právě tahle knížka mě je hezky připomněla, některe z hraček jsem i měl, bohužel, až na malé výjimky, se většina z nich časem někam ztratila a nebo rozbila a vyhodila, což je škoda, protože dnes za zachovalé a pěkné kousky vám je sběratel nebo nadšenec schopný utrhnout ruce. :) Dobrý počin od autora.

auta, automobily hobby technika dopravní prostředky motorová vozidla dárkové předměty

1997  50%Sedm jednou ranou
2015  100%Autíčka minulých let

Kniha Autíčka minulých let je v