Karinka2012 Karinka2012 komentáře u knih

Verča a prasorožec –⁠ Jednorožcem může být každý Verča a prasorožec –⁠ Jednorožcem může být každý Anna Böhm

Úžasná, vtipná knížka. Je to boží příběh o rodině, kde každý má svou vlastní pohádkovou bytost. Jenom Verča nemá nikoho. Ke svým 10. narozeninám dostane, konečně, také svou vytouženou pohádkovou bytost. Ale pozor! Verča totiž nedostala pohádkovou bytost, kterou si odmalička přála. Má totiž zvláštní pohádkovou bytost a to je .... popsáno v knížce. Verča je zklamaná, ale nakonec si uvědomí, že její pohádková bytost je legrační a zábavná. Je to nejlepší přítel, jakého mohla dostat. Najednou zjistila, že je lepší i než vysněný jednorožec ....

Lucka Luciperka Lucka Luciperka Ivona Březinová

Napínavý příběh, miluji napínavé příběhy. Kniha vypráví o malé holčičce, která neustále zlobí. A proto na Mikuláše dostane jen brambory a uhlí. Lucku to tak naštve, že se rozhodne vydat za Mikulášem a žádá vysvětlení. Setkání s Mikulášem nebude jen tak, doporučuji přečíst tento usměvavý příběh....

30.04.2019 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Nádherná kniha, krásně ilustrovaná s úžasným příběhem. Miluji knihy, a proto dívce děkuji, že zachránila i můj svět. Díky! Děkuji i panu autorovi za krásné čtení. Knihu jsem četla 2krát.

Lumpíček a Rošťanda Lumpíček a Rošťanda Zuzana Pospíšilová

Velmi vtipná knížka, nádherně ilustrovaná! Zaujala mne hned od první stránky. Veselé příběhy dvou kamarádů, kteří věci myslí dobře, ale je z toho vždy nějaká lumpárna.

Školní strašidlo Školní strašidlo Zuzana Pospíšilová

Krásná a vtipná kniha. Zaujala mě hned od první stránky. Příběh vypráví o třídě, ve které někdo zlobí... děti a paní učitelka neví, kdo to je. Velmi zajímavý příběh. Doporučuji přečíst!

Konec zlobení Konec zlobení Zuzana Pospíšilová

Knížky Zuzany Pospíšilové jsou u nás doma BUĎ a NEBO. Buď je absolutně super a nebo nezaujme. Tato kniha bohužel nezaujala. Velmi jednoduchý příběh, pro mne nezajímavý. Knihu jsem odložila, nedočetla. Dávám hvězdičky za krásné ilustrace.

30.04.2019 2 z 5

Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě Miloš Kratochvíl

Je to krásná kniha o slušném chování. Krásné příběhy pro děti, které vypráví plyšový pejsek. V jeho pohádkách je vždy nějaké ponaučení. Knížka se velice dobře čte. Doporučuji.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Kniha vypráví o tom, jak žila jedna chudá rodina a jejich syn měl veliké štěstí. Více se dozvíte v knize - doporučuji všem přečíst tento krásný, napínavý příběh.

Pomoc malému hříbátku Pomoc malému hříbátku Ina Brandt

Je to úžasná kniha. Čtu ráda tuto sérii knih. Vypráví o hříbátku které nevidí a kamarádi se mu snaží pomoci ....

13.04.2019 3 z 5

Báječné přátelství Báječné přátelství Ina Brandt

Je to super kniha, mám doma tři díly a z toho jsem, zatím, přečetla dvě. Je to prostě fascinující. Flóra a Miri jsou nerozlučná dvojka. Jednoho dne do jezdeckého klubu přivezou koně jménem Luna, protože její pán měl úraz. Luna je smutná, ale když poznává svůj nový domov, začíná být opět šťastná.

13.04.2019 5 z 5

Pohádky z babiččina kufříku Pohádky z babiččina kufříku Lucie Křesťanová

Byla to skvělá kniha. DOPORUČUJI.

13.04.2019 3 z 5

Lišák Ferina Lišák Ferina Simona Petrová

Krásně ilustrovaná kniha, krom obrázků nás, bohužel, více neoslovilo. Knihu zůstala nedočtena.

16.03.2018 1 z 5

Čarodějnice Kanihůra Čarodějnice Kanihůra Simona Petrová

Knížka nás vůbec neoslovila. Byl boj ji vůbec dočíst. Těžká, neobvyklá slova.

16.03.2018 1 z 5

Divadélko se zvířátky na louce Divadélko se zvířátky na louce Romana Suchá

Dcera četla sama. Jednoduchý text se spoustou krásných obrázků. Knížka se jí moc líbila, neustále s námi rozebírala vlastnosti postav z jednotl. příběhů. Příběhy jsou poučné. Máme všechna "Divadélka" od Romany Suché. Knihy přečte dítě vždy za chvíli. A v našem případě se ke knihám opakovaně vrací.

16.03.2018 5 z 5

Dráček Drápek a Království ohně Dráček Drápek a Království ohně Barbora Kvasnovská

Je to moc hezká knížka, kterou nám četla paní učitelka ve školce a já jí chtěla mít doma a sama číst. Krásné dobrodružné příběhy o dráčkovi, s jedním zlatým drápem. Škoda, že autorka nenapsala více knih. Doporučuji

16.03.2018 5 z 5

Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu Jan Lebeda

Je to super kniha o životě veverčího kluka, který se jmenuje Okáček. Odehrává se to v lese, kde se narodil a má spousta kamarádů. Knížka se moc dobře četla, moc mě bavila. Všem ji doporučuji.