Konec zlobení

Paní učitelka Lada to s 2. B nemá vůbec jednoduché. Je to totiž třída plná zlobivých dětí, kterou nechce nikdo učit. Naštěstí ale paní učitelka nečekaně získá kouzelného pomocníka, díky kterému se jí podaří se zlobením zatočit. Jak? To si přečtěte v jubilejní 100. knížce oblíbené dětské autorky Zuzany Pospíšilové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406397/konec-zlobeni-TJm-406397.jpg 52
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Bambook

Kniha Konec zlobení

JanaDor

Kniha se mi velmi líbila. Autorka krásně předvedla příklad zrcadlení. Děti, které zlobily byly vtaženy do kouzelné tabule a dostaly se na místo učitele. Ten pak zkusil vlastní medicinu v podobě toho zlobení, které sám dělal jako dítě, ale v několikanásobném provedení. Děti pochopily, jak moc je to špatné, když zlobí a slíbily, že už to dělat nebudou.
Kniha má větší písmena a řádky, tím pádem se velmi dobře čte začínajícím čtenářům. Příběh je vtipný, milý, poučný a doprovázejí ho hezké ilustrace Daniely Skalové.

okeey

Kniha, která se perfektně hodí nejen pro předškoláky a školáky v první či druhé třídě. Můžu říct, že mě taky zaujala a to už jsem ze základní školy dááávno. Konec zlobení je kniha, která nám ukáže následky našeho chování, takzvaně nám nastaví zrcadlo.
Na místě je zlaté pravidlo „Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“ Obdivuji paní učitelku Ladu, která zlobivce dostala na starosti, za trpělivost a toleranci, i když měla pomocníčka.
Je potřeba ukázat dětem už v raném věku, kde jsou hranice jejich chování, ale nebránit jim v rozvíjení osobnosti. Každopádně čeho je moc toho je příliš a to se právě v této knize řeší.
Kniha je jednoduchá na pochopení, je psána velkými písmeny a je krásně ilustrovaná.
Ráda jsem se vrátila do lavice 2. třídy. Rozhodně doporučuji malým i větším dětem. Neměla by chybět v knihovně každého školáka.