Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Boh sa priblížil Boh sa priblížil Max Lucado

Úžasné duchovné povzbudenie :)

06.08.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Slušné pokračovanie. Dozvedáme sa viac z Thomasovej minulosti skrz jeho sny a spomienky. Jeho vzťah s Theresou sa mení, aj keď musím povedať, že tento element mi trocha prekážal v tejto časti. Aj keď si uvedomujem, že je to kniha pre mladších čitateľov, takže sa nemôžem čudovať ;) Ale nie celkovo je to ozaj dobré pokračovanie a ja som zvedavá ako to bude pokračovať a ako to celé nakoniec dopadne. A stále ešte neviem, či je WICKED naozaj good, čiže začínam tretiu časť, aby som konečne dostala odpoveď :) AJ

25.04.2015 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Nemôžem sa vyhnúť porovnávaniu s filmom, lebo ten som videla pretým ako som čítala knihu. Film sa mi páčil a kniha tak isto. No čítalo sa to niekedy blbo, keďže som vedela, čo sa stane, a čakala len kedy sa to stane, a v knihe sa veľa vecí odohralo inak ako vo filme, čo mi miestami prekážalo ;) No musím povedať, že ma tento príbeh zaujal a som zvedavá ako bude pokračovať osud Thomasa a ostatných chlapcov a dievčaťa z Glades. A zaujíma ma odpoveď na otázku, či je WICKED naozaj good :) Takže hor sa na druhú časť. AJ

18.04.2015 4 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Ďalšia nečakaná pecka od Younga. Úprimne, v niektorých častiach sa mi to dosť ťažko čítalo v angličtine a musela som niektoré myšlienky čítať viackrát, aby som pochopila ;) Ale celkovo bol tento príbeh super. Je pravda, že som tiež dosť skoro odhalila ako sa kniha skončí, no napriek tomu bolo zaujímavé sledovať prerod človeka a uvedomenie si zlyhania vo svojom živote. Nie mnohí dostanú šancu napraviť veci, kým nie je neskoro, tak ako Tony. Respektíve si to uvedomia a priznajú, a aj sa snažia s tým niečo urobiť. Tento príbeh aj mne pripomenul to moje Ego, a že s ním ozaj treba bojovať. Po duchovnej stránke, môžem len odporučiť. AJ

11.04.2015 4 z 5

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Dajte mi do rúk knihu s Tudorovskou tématikou a to predsa nemôže byť zlé. Tento príbeh poznám a čítala som niekoľko verzií a pohľadov, a nikdy sa pri tom nenudím. Toto bol príbeh Thomasa Cromwella a oplatí sa prečítať, ak máte radi túto éru anglickej histórie. AJ

15.10.2014 4 z 5

Sonea: Královna Zrádkyň Sonea: Královna Zrádkyň Trudi Canavan

Trilógia zavŕšená. A celkom dobre sa to skončilo ;) Ale nie, knihy Trudi Canavan sa dobre čítajú, a je fajn keď máte možnosť dozvedieť sa viac o obľúbených postavách. Príbeh Sonei sa nateraz skončil. Uvidíme či bude ďalšia trilógia :)

15.08.2014 4 z 5

Sonea: Vyslancova mise Sonea: Vyslancova mise Trudi Canavan

Pri prvej trilógii o Sonee mi chvíľu trvalo, kým som si zvykla na tempo kníh a štýl autorky, ale každou knihou sa tento príbeh len a len zlepšoval. Takže, keď som v knižnici zbadala túto knihu, veľmi som sa potešila. Vraciam sa späť do Imardinu. Prešlo 20 rokov, mnoho vecí sa zmenilo, mnohé ostali rovnaké, no je super byť zasa v tomto svete. Opäť sa stretávame so starými známymi- Sonea, Rothen, Cery, Regin, Dannyl a mnohí ďalší, no pribudli aj veľmi zaujímavé postavy ako Lorkin (syn Soney a Akkarina), Tyvara a celá rasa takzvaných "Traitors", tajomný Skellin, ktorý sa snaží ovládnuť podsvetie Imardinu. No ja som si teda túto knihu užívala a hneď siaham po pokračovaní, lebo nezodpovedané otázky si vyžadujú odpovede a ja som veľmi nedočkavá ;)

02.08.2014 4 z 5

Šalomounova píseň Šalomounova píseň Toni Morrison

Druhá kniha od Morissonovej a úplne iná ako Milosrdenstvo, ale tiež skvelá. Naozaj svojsky podaný pohľad na černošskú problematiku v USA. Silný príbeh jednej rodiny, ktorá v sebe skrýva mnoho tajomna a ktorej členovia hľadajú rôzne veci vo svojom živote. Snáď sa mi do ruky dostanú aj ďalšie jej knihy :) AJ

12.04.2014 4 z 5