Karcoolka2210 Online Karcoolka2210 komentáře u knih

Sára a traja Otovia Sára a traja Otovia Tiina Nopola

Ozaj pekná kniha pre deti :)

15.10.2019 4 z 5

Sára a divoké batoľa Sára a divoké batoľa Tiina Nopola

Veľmi milá kniha pre deti.

15.10.2019 4 z 5

Uzdravujúci pôst duše: 40 dní, ktoré ťa oslobodia od hriechu Uzdravujúci pôst duše: 40 dní, ktoré ťa oslobodia od hriechu Ken Kniepmann

Vhodný spoločník pre pôstne dni.

21.04.2019 4 z 5

Môj šťastný život Môj šťastný život Rose Lagercrantz

Pekná kniha, len koniec mi prišiel celkom nedokončený.

08.04.2019 4 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Nie je to Handmaids Tale, ale je to dobrá kniha z pera Margaret Atwood. AJ

06.04.2019 4 z 5

Autismus v edukační praxi Autismus v edukační praxi Barbora Bazalová

Nie úplne to, čo som čakala, ale bolo to celkom zaujímavé čítanie.

05.04.2019 4 z 5

Vymazat Garrarda Conleyho Vymazat Garrarda Conleyho Garrard Conley

Ťažko hodnotiť túto knihu pre mňa ako kresťana. Cením si, že Garrard sa podelil so svojou skúsenosťou a úplne súhlasím, že miesta ako Love in Action by naozaj nemali existovať. Čo do vnútorného prežívania, nuž ťažko sa stotožniť s pocitmi, do ktorých sa nedokážem vcítiť, no konečné rozhodnutie ako žiť a čo je pre nás v živote dôležité, je v konečnom dôsledku len a len na nás. Oplatí sa prečítať. AJ

12.03.2019 3 z 5

O holčičce z jiného světa O holčičce z jiného světa Aharon Appelfeld

Pekný príbeh, trochu zvláštny, ale zvláštny v dobrom.

22.02.2019 4 z 5

Dráček Zog a princezna Rebelka Dráček Zog a princezna Rebelka Julia Donaldson

Julia Donaldson je moja srdcovka, jej príbehy sú veľmi zábavné, no najmä v angličtine majú úžasné rýmovačky a výborne sa to číta nahlas. Odporúčam! AJ

21.02.2019 5 z 5

Barborka a jej radosti Barborka a jej radosti Nancy Delvaux

Zo skúseností môžem povedať, že deti vo veku 2-4 majú veľmi radi tieto príbehy o malej Barborke.

21.02.2019 3 z 5

Barborka a jej kamaráti Barborka a jej kamaráti Nancy Delvaux

Jednoduché príbehy zo života malej Barborky, ľahko uchopiteľné a pochopiteľné pre malé deti.

21.02.2019 3 z 5

Sofia a Tekvička Sofia a Tekvička Pat Zietlow Miller

Ozaj veľmi originálna a krásna kniha pre deti a vlastne aj pre dospelých :)

20.02.2019 5 z 5

Tajomná záhrada Tajomná záhrada Frances Hodgson Burnett

Krásna to knižôčka. Odporúčam nie len pre malých, ale aj veľkých. Všetci sme niekedy takí akí boli Mary či malý radža, no dá sa s tým niečo robiť. Tak smelo do toho! :)
PS: Slovenská kniha má 235 strán-čiže nepárny počet strán na Čitateľskú výzvu ;)

28.01.2019 5 z 5

Cukrové topánky Cukrové topánky Adela Režná

Nápad dobrý, ale niečo mi chýba v tejto knihe. Ale pre deti myslím ok :)

04.01.2019 3 z 5

Dejiny mojej Cirkvi - II. diel Dejiny mojej Cirkvi - II. diel Viliam Judák

Dobré spracovanie. Síce sa autor dotýka aj kontroverzných tém a riadnych prešľapov predstaviteľov Cirkvi, no podľa mňa je to málo priznať a nič s tým nerobiť, respektíve veľmi málo naprávať to, čo je zlé.

18.11.2018 4 z 5

Co dělat, aby se vaše děti správně chovaly Co dělat, aby se vaše děti správně chovaly Sal Severe

Síce mi trvalo prečítať túto knihu, ale ozaj stojí za to. Či rodič, starý rodič alebo učiteľ, človek sa toho dozvie veľa a najmä príklady zo života. Odporúčam :)

10.11.2018 4 z 5

Obyčajná tvár Obyčajná tvár Raquel J. Palacio (p)

Veľmi krásne podaný príbeh o chlapcovi, nie úplne bežnom vo výzore, ktorý nás dokáže naučiť veľa o tom, čo je v živote dôležité. Odporúčam! AJ

07.11.2018 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

Vynikajúca kniha! Britská história má nevyčerpateľnú studnicu skvelých príbehov a toto je jeden z nich. Pre milovníkov britskej histórie-povinné čítanie! :)

26.07.2018 5 z 5

Povesti bez konca Povesti bez konca Viera Čurmová

Samotné povesti boli zaujímavé, ale spôsob akým to bolo napísané, s gramatickými chybami a mnohými chybami tlače, sa mi táto knižka čítala zle.

18.07.2018 3 z 5

Most do prístavu Most do prístavu Francine Rivers

Dávam 5, lebo aj keď ma hlavná predstaviteľka Abra miestami dosť štvala, je to ďalší pekný a povzbudzujúci počin z pera pani Rivers :)

06.07.2018 5 z 5