Autismus v edukační praxi

Kniha je určena především rodičům dětí s autismem. Své si v ní najdou také jejich rodiny, učitelé, asistenti pedagoga, studenti nejrůznějších oborů, do kterých problematika autismu spadá, sympatizanti i široká veřejnost, které může pomoci k lepšímu porozumění autismu. Kniha přináší autentické výpovědi rodičů, jednotlivé kazuistické studie, výsledky výzkumů a postřehy odborníků o tom, jak se žije s autismem v současné době. Nabízí čtenáři pohled na to, co funguje a co naopak, i když by teoreticky fungovat mělo, v praxi selhává. V oblasti vzdělávání dětí s postižením přinesla značné změny novela školského zákona a prováděcí vyhláška. Kniha má poodhalit, zda se pro děti s autismem a jejich rodiny něco změnilo, jak je vše implementováno do praxe a jejich každodenního života. V knize používám co nejvíce termín autismus a myslím tím celé spektrum, tedy poruchy autistického spektra, a to z důvodu zjednodušení a čtivosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332226/autismus-v-edukacni-praxi-9GO-332226.jpg 4.54
Psychologie a pedagogika, Rodina
Vydáno:, Portál

Kniha Autismus v edukační praxi

medvedice3
18.02.2018

Příručka shrnuje problematiku autismu a cenné rady v ní najdou pedafogové a jejich asistenti, rodiče a vůbec všichni, kteří autistickými lidmi přicházejí do styku - např. nadřízení.

allebra
05.01.2018

Zajímavá kniha pro každého, kdo se zajímá o PAS, a to v každém věku. Nejvíce mě zaujaly příspěvky rodičů autistických dětí. Poznávala jsem v nich situace a problémy, s nimiž se potýkala či stále potýká rodina mé dcery. Kniha je přehledná, obsahuje hodně odkazů na vše, co se této problematiky týká. Určitě stojí za přečtení.