Karathen Karathen komentáře u knih

Dvojčata v pátém ročníku Dvojčata v pátém ročníku Enid Blyton

(SPOILER) Je to hezké zakončení série, ale kniha se jmenuje Dvojčata v pátém ročníku a přitom v ní dvojčata vystupují již jen jako vedlejší postavy, o kterých se občas objeví zmínka.

18.04.2021 4 z 5

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Líbila se mi velmi, přestože ve srovnání s prvním dílem je slabší. Ale ať se mi nikdo nesnaží namluvit, že to je humor, protože je to smutné. Celá kniha je pochmurná a při čtení jsem cítila lítost.

02.09.2020 5 z 5

Dost dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli se mi ta knížka líbí nebo ne, ale ta poslední čtvrtina mě příjemně překvapila a vylepšila dojem z celého díla.

29.08.2020 5 z 5

Srabáček - průvodce začínajícího hrdiny Srabáček - průvodce začínajícího hrdiny Marek Epstein

Prase co žere slaninu a pak zděšeně zjistí, že se dělá z prasátek jako je on? To je kniha pro sedmileté děti.

12.08.2020 2 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

Některé lepší, některé horší, některé vyborné. Za mě vedou Panenky. Určitě čtěte.

24.07.2020 5 z 5

Průvodce po Zeměploše Průvodce po Zeměploše Terry Pratchett

Tohle je výborný, když někdo čte Zeměplochu na přeskáčku a neví, která bije. Jinak samo o sobě to na čtení moc není.

03.08.2019 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Jsem se rozhodla, že si to zase po letech přečtu. Je to pořád fajn.

22.03.2019 5 z 5

Zahradní rostliny Zahradní rostliny Andreas Bärtels

Tahle kniha je naprosto skvělá. Je komplexní. Je tam asi fakt všechno. Není to zbytečně složité, jen věci, které běžný zahrádkář potřebuje vědět. Jsou tam moc pěkné obrázky. Dokonalý dárek pro lidi se zájmem o zahradnictví. Dokonalá kniha do domácnosti se zahrádkou.

17.03.2019 5 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

To je zrada! Jak to, že to takhle (ne)skončilo?!

17.03.2019 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Bylo to hrozně utahané. Neustálé přeskakování mezi minulostí a přítomností, až má čtenář co dělat, aby si pamatoval kdo, kde, kdy a s kým. V poslední třetině knihy jednotlivé příběhy konečně začínají dostávat pointu a spojují se dohromady, ale pořád jsem se do toho musela nutit, abych to dočetla.

01.03.2019 2 z 5

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

Jacqueline už asi všechna normální témata vyčerpala. Moc fantazie. Je mi jasné, že je to kniha pro děti, ale já její knihy normálně čtu i v dospělosti a dosud vždy maximální spokojenost. V jejích knihách si najdou své děti i dospělí. Ale tohle ani nebudu dočítat, takže bez hodnocení.

15.02.2019

Diamantové holky Diamantové holky Jacqueline Wilson

No, tak která máma byla větší mákoš...

06.02.2019

Průvodce šatníkem každé ženy Průvodce šatníkem každé ženy Amber McNaught

Co si máte kupovat a jak to máte nosit. Kalhoty, halenky, doplňky, boty. Od každého kousku je tam 5 obrázků možných kombinací s komentářem.

05.02.2019

Kniha ekonomie Kniha ekonomie John Farndon

Ta je úplně perfektní. Barevný tisk, křídový papír, diagramy, obrázky, polopatická vysvětlení, odkazy na historii. Fakt za ty peníze stojí.

05.02.2019

Můj tajný deník Můj tajný deník Jacqueline Wilson

Na rozdíl od prvního dílu to už bylo trochu nudné, ale tak nějak to první knížku doplňuje.

04.02.2019 3 z 5

Jacky snílek Jacky snílek Jacqueline Wilson

Od nějakých cca 11 let, kdy jsem narazila v knihovně na knihu Vadí nevadí, miluju knížky Jacqueline Wilsonové. Takže tuhle jsem samozřejmě nemohla vynechat. Otázky na jednotlivé knihy na konci kapitoly se mi líbily.

04.02.2019 5 z 5