kapllu kapllu komentáře u knih

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Carole Matthews

Tak tahle romantika mě nechytla ani v nejmenším. Až příliš trapností zavánějící story je jen ztráta času.

19.11.2012 odpad!

Váš pes Váš pes David Taylor

Kniha podává základní všeobecné informace o psech a v tom, myslím, odvádí dobrou práci. Pro někoho, kdo o pořízení psa teprve uvažuje, to je dobrá investice.

19.11.2012 4 z 5

Případ manželky ve středních letech / The Case of the Middle-Aged Wife Případ manželky ve středních letech / The Case of the Middle-Aged Wife Agatha Christie

Všechny tři příběhy s mi líbily, těžko říct, který nejvíce. Agathu Christie mám ráda a její originální nápady mě vždycky překvapí, v téhle knížce tomu bylo nejinak.

Mach a Šebestová v historii Mach a Šebestová v historii Miloš Macourek

Klasika mého dětství. No řekněte, nechtěli byste si taky občas zatelefonovat? Já tedy určitě ano!

19.11.2012 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knížka, která mě uvedla do světa sci-fi a povedlo se jí to skvěle, nemám co vytknout. Uchvátila mě od první do poslední stránky.

19.11.2012 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus Barbara Bretton

Příběh ubíhá bez větších zádrhelů. Samozřejmě že je předvídatelný, ale o to v tomhle žánru nejde :-) Akorát mě občas štval pan právník a také až přehnaná starost o těhotnou madonu.

19.11.2012 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Janu Eyrovou mám nesmírně ráda. Je to krásný romantický příběh zasazený do mé oblíbené Anglie. Má hlavu a patu, což se o spoustě (nejen) dnešních romantických dílech nedá tvrdit. Někdo tu psal o předvídatelnosti děje - s tím nesouhlasím, nemyslím si, že je hned zřejmé, kam se příběh bude ubírat.

19.11.2012 5 z 5

Pláž v Eltigenu Pláž v Eltigenu Alexandr Ržeševskij

Pláž mě zaujala výjimečně dobrou charakteristikou mladé a krásné Poliny. I když působí sebevědomě, úspěšně, navenek skvěle, tak ani ona o tom nedokáže přesvědčit sama sebe; přesto jinak žít neumí, snad ani nechce. Příběh ničím nevyčnívá, ale možná právě proto působí velmi realisticky a uvěřitelně.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Spoustu autorů použilo prostředí války ve svých dílech, někomu se to zdařilo lépe a někomu hůře. Petr a Lucie pro mě osobně nic nového nepřinesli, proto hodnotím pouze průměrem.

19.11.2012 3 z 5

Dům bez pána Dům bez pána Heinrich Böll

V tomto příběhu se mi strašně těžko orientovalo mezi oběma hochy. Oba dva mi jaksi splývali dohromady. Ke konci už jsem taky měla dost omastků, polévek atp...

10.11.2012 2 z 5

Marie a zahradník Marie a zahradník Vladimír Neff

Ač je Neffův jazyk květnatý a líbivý, na tomto dílku jsem neshledala nic výjimečného. Příběh se v poklidu vine, zvraty způsobí povětšinou vrtochy paní Marie, k jejíž povaze mi hodně chybí, a snad i proto jsem tolik tuto novelu neprožívala. Na odpočinkové čtení to je ale skvělá volba.

07.10.2012 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Nejhorší je ten pocit bezmoci, když už přesně tušíte, co se stane, ale stejně nemůžete dělat vůbec nic. A jak bylo řečeno v závěru, nejen pan Boblig byl vinen. Všichni, kteří jen přikyvovali, podepisovali, nechtěli vidět... ti všichni nesou vinu stejně velikou, protože právě oni mohli změnit běh věcí, právě oni mohli zachránit desítky nevinných.

01.10.2012

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Lagardére je zkrátka neodolatelný hrdina. Kde najdete stejně čestného, věrného, skromného muže, jakým on je a bude i pro další generace čtenářů/možná spíše čtenářek :)?

16.09.2012 5 z 5

Hrbáčovo mládí Hrbáčovo mládí Paul Féval ml.

Skvěle vystavěný příběh se spoustou napětí, zajímavou zápletkou i zakončením. Příběh by klidně mohl být i podrobnější, aby si čtenář mohl déle vychutnávat Févalovo psaní :). Stojí za to si tuto knížku přečíst před Hrbáčem.

16.09.2012 5 z 5

Já, tvůj bližní Já, tvůj bližní František Skorunka

Některé z příběhů zaujmou a některé.. prostě ne. Povídka, která je i titulem knihy, patří k těm lepším. I když byla knížka vydána před více než 30 lety, není jisté, zda se systém zdravotnictví a přístup lékařů zlepšil..

23.07.2012 3 z 5

Krysař a jiná prosa Krysař a jiná prosa Viktor Dyk

Chvíli jsem si na Dykův styl musela zvykat. Většina povídek mě dokázala zaujmout překvapivým rozuzlením, hlavně Chřástalovo chování se nedá předvídat. Celkový dojem není špatný.

12.07.2012 3 z 5

Klub sebevrahů (9 povídek) Klub sebevrahů (9 povídek) Robert Louis Stevenson

Skvělé počtení se spoustou zajímavých rozuzlení. Třeba Jekyll a Hyde - to si prostě musíte přečíst!

11.07.2012

Manžel slavné ženy Manžel slavné ženy Vladimír Drnák (p)

Knížka se mi moc líbila, dozvíte se mnoho ze života manželů Němcových. Je opravdu obdivuhodné, jaké dílo vytvořila slovutná paní spisovatelka v podmínkách a s manželem, se kterým žila.

02.07.2012 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jak už zde někteří psali, také moc nechápu tak vysoké hodnocení. Knížka mi nepřipadá ničím příliš výjimečná. Dokonce jsem ji už už chtěla odložit, ale pak mě zaujala kapitola se Sallynou. A říkala jsem si, že to třeba už bude lepší, ale ono zase nic... Ještě bych vyzdvihla rozhovor s profesorem Antolinim, ale to je tak všechno.

24.06.2012 2 z 5

Železný muž Železný muž Paul Féval

Moc se mi líbilo, že žádná z postav není černobílá, každá má několik povahových rysů, dobrých i špatných. V jednu chvíli ji milujete, o chvíli později je tomu přesně naopak. I když nadpřirozené síly obklopují hraběte Ottu, rozhodně mu neubírají na věrohodnosti, spíše umocňují jeho sílu a pověst. V kontrastu s tím nám pan spisovatel předkládá boží síly a dívčí nevinnost. Tento kontrast je však hezky zaobalen do příběhu a jen přispívá k celkově dobrému dojmu.
Opravdu zajímavá knížka, velmi mile mě překvapila mnohovrstevnatostí charakterů jednotlivých postav.

14.06.2012 4 z 5