Případ manželky ve středních letech / The Case of the Middle-Aged Wife

Případ manželky ve středních letech / The Case of the Middle-Aged Wife

Zatímco s většinou detektivních románů Agathy Christie měl český čtenář možnost se seznámit, značná část její rozsáhlé povídkové tvorby zůstává dosud do češtiny nepřeložená. Tři povídky našeho souboru vycházejí česky poprvé – v Útočišti se setkáme se svéráznou paní Marplovou, v povídce Vražda na Vítězném plese se ujme vyšetřování metodický Hercule Poirot a v Případu manželky ve středních letech využijeme poněkud bizarních služeb Parkera Pyna. Z angličtiny přeložili Jarka Stuchlíková, Jiřina Zachová a Lukáš Houdek.

Bilingvní česko-anglické vydání. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227/pripad-manzelky-ve-strednich-letech-227.jpg 4.220

The Case of the Middle-Aged Wife

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Garamond

Beltrix
13.02.2016

Agatha Christie patří mezi mé nejoblíbenější autorky, velmi obdivuji její kreativnost a geniálnost, s jakou vytváří detektivní zápletky. Ani tyto tři příběhy nejsou výjimkou, přesto nemohu dát víc než tři hvězdičky, protože rozuzlení případů mi přišlo velmi náhlé, uspěchané a nepříliš věrohodné.

kapllu
19.11.2012

Všechny tři příběhy s mi líbily, těžko říct, který nejvíce. Agathu Christie mám ráda a její originální nápady mě vždycky překvapí, v téhle knížce tomu bylo nejinak.