Případ manželky ve středních letech / The Case of the Middle-Aged Wife

Případ manželky ve středních letech / The Case of the Middle-Aged Wife https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227/pripad-manzelky-ve-strednich-letech-227.jpg 4 37 4

Zatímco s většinou detektivních románů Agathy Christie měl český čtenář možnost se seznámit, značná část její rozsáhlé povídkové tvorby zůstává dosud do češtiny nepřeložená. Tři povídky našeho souboru vycházejí česky poprvé – v Útočišti se setkáme se svéráznou paní Marplovou, v povídce Vražda na Vítězném plese se ujme vyšetřování metodický Hercule Poirot a v Případu manželky ve středních letech využijeme poněkud bizarních služeb Parkera Pyna. Z angličtiny přeložili Jarka Stuchlíková, Jiřina Zachová a Lukáš Houdek. Bilingvní česko-anglické vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Garamond

The Case of the Middle-Aged Wife

asperula
20.03.2019 5 z 5

Kratke napinave pribehy. Dobre se cetly. Urcite doporucuji.

Christo
13.11.2017

Krásný angličtina a už jen kvůli ní stojí za to se ponořit do staré Anglie plné gentlemanů :-)

Beltrix
13.02.2016 3 z 5

Agatha Christie patří mezi mé nejoblíbenější autorky, velmi obdivuji její kreativnost a geniálnost, s jakou vytváří detektivní zápletky. Ani tyto tři příběhy nejsou výjimkou, přesto nemohu dát víc než tři hvězdičky, protože rozuzlení případů mi přišlo velmi náhlé, uspěchané a nepříliš věrohodné.

kapllu
19.11.2012 4 z 5

Všechny tři příběhy s mi líbily, těžko říct, který nejvíce. Agathu Christie mám ráda a její originální nápady mě vždycky překvapí, v téhle knížce tomu bylo nejinak.