Kamuniak Kamuniak komentáře u knih

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Jako mnozí zde jsem si tuto knihu zamilovala . Život od narození až do smrti , Egypt ,dobrodružství . Velmi čtivá kombinace.

28.10.2019 5 z 5

Povídky II. Povídky II. Božena Němcová

Kniha čtená do Výzvy . Pěkná stará čeština , některá slova jsem ani neznala . A líbilo se mi jak něžně a jemně je vše vykreslené ,i smutné příběhy nepůsobí tak hrozivě .

28.10.2019 4 z 5

První díl byl prostě lepší . Nejsem milovník politiky i když vím kdo s kým se pere a pro návaznost příběhu je politický podtext třeba ,tak je její popis celkem nudný . A první díl byl i vtipnější .

28.10.2019 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi příjemně se kniha čte . U vtipů a historek jsem měla pocit že už jsem je viděla , nebo četla jinde . Jinak je to příjemná oddechovka .

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Tuto knihu jsem četla do čtenářské výzvy , naslepo vybrané podle tématu . Takže jsem postupně objevovala co je kniha vlastně zač . Ze začátku mi připadala jako podivný popis několika životů , postupně ale do sebe začali zapadat a začalo to i dávat smysl.

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Zajímavá historická detektivka která se odehrává na skutečných místech .

24.10.2019 4 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Celkem těžká kniha ke čtení , kvůli nářečí .Zajímavě poukazuje na "popolšťování " .

30.04.2018 3 z 5