Kamienkova33 Kamienkova33 komentáře u knih

Nenechte sebou manipulovat Nenechte sebou manipulovat Isabelle Nazare-Aga

Oceňujem na knihe najmä to, že je písaná naozaj ,,ľudskou" rečou a každý, koho sa táto téma aspoň okrajovo týka, si v nej nájde svoje

19.04.2017 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Najprv som zostala trošku zarazena, že v tretej časti už deti má a v tejto - asi teda štvrtej - ešte nie je tehotná. Denníky Bridget sú obrovský relax a ani tento nebol výnimka. Je to moja obľúbená hlavná hrdinka :-) Najradšej by som bola, keby mala ešte tak ďalších 10 casti :-)
ps - videla som aj film, tiež skvelý :)

08.02.2017 4 z 5

Mrcha Hollywood Mrcha Hollywood Ján Bryndza

Od autora som čítala najprv Dívka v ledu, od ktorej som sa nevedela odtrhnúť. Nechce sa mi veriť, že taký skvelý thriller a túto knihu napísal jeden a ten istý človek :-/ Za mňa úplná strata času...

24.01.2017 1 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Velmi ma zaujal namet, tak som sa do toho pustila ako do oddychovky, ale chybala mi tam nejaka iskra alebo nieco, co by ma ku knihe priputalo. Anne bola sympatacka, ale na Jackovi mi nieco vadilo.... v zavere som sa nutila k citaniu, preto iba 2*.

11.01.2017 2 z 5

Údolie Údolie Dušan Budzak

Povodne som si myslela, ze kniha bude uplne o niecom inom, pretoze z anotacie to nie je uplne jasne. Od polovice som sa nutila citat, tento zaner mi nesadol, ale verim, ze si najde vela oblubencov.

03.01.2017 3 z 5

Pýtiine pokyny Pýtiine pokyny Erik Axl Sund

Prvé dve časti tejto trilógie sa mi páčili, tretia menej. Neviem, či som to čítala rýchlo a nepozorne, ale veľa vecí som nepochopila alebo som sa musela vracať späť.. Je pravda, že autori píšu veľmi zaujímavo, ale asi mne ten štýl nesadol.

05.11.2015 3 z 5

Prekliaty ostrov Prekliaty ostrov Dennis Lehane

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh! Rada sa k nej vraciam, film je tiež dobrý.

04.11.2015 5 z 5

Dívky, které miloval Dívky, které miloval Jonathan Nasaw

Tak tomuto sa povie psychologický thriller! Čítala som to už druhýkrát, zas som sa od tohto románu nevedela odtrhnúť. Aké je to viesť terapiu s mnohými alter egami jednej pošramotenej mysle? Jedno z nich je dokonca profík v imitácii tých druhých, takže aj keď doktorka odhalí, s ktorým z nich hovorí, nikdy to nie je isté... Určite odporúčam, zo všetkých ohľadov je to zaujímavé a zároveň desivé čítanie.

28.10.2015 5 z 5

Nájdem si ťa Nájdem si ťa Joanna Connors

Každý by mal čítať takéto knihy!

03.01.2018 5 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Dobrá séria, škoda, že tretia časť bude iba po anglicky :-/

04.11.2015 5 z 5

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Skvele a jednoducho napísaný príbeh o živote na mieste, kde dievčatá musia byť čo najškaredšie, aby ich neuniesli drogoví díleri, o živote mimo civilizácie z pohľadu mladej hlavnej hrdinky. Nebudem viac prezrádzať, mne sa kniha veľmi páčila a určite odporúčam :)

26.10.2015 5 z 5

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

pravdupovediac - posledných 50 strán, ktoré mali byť najnapínavejšie, som ledva dočítala, musela som sa premáhať a preskakovala som odseky. Od knihy som čakala viac :(

26.10.2015 3 z 5

Dívka z Ďáblova močálu Dívka z Ďáblova močálu Liselotte Hammer

Prvé strany boli zaujímavé, očakávala som napätý príbeh.. a bol z toho len rozvláčny príbeh, vôbec žiadne napätie, prekvapenie, zopár nechutností, zápletka síce dobrá, ale nezaujalo ma to a vyslovene som sa donútila čítať to do konca. Za mňa neodporúčam :-/

26.10.2015 2 z 5

Slepá viera Slepá viera CJ Lyons

V recenziách som sa dočítala, že je to ,,ženské krimi", tak ma to zaujalo a začítala som sa. Začiatok pre mňa veľmi pomalý a zároveň chaotický, nakoniec sa v tom duchu niesla aj celá kniha. Anotácia znie fajn, ale kniha je nakoniec o niečom inom. Veľa postáv, veľa dobrých, zlých, postupne sa všetci odhaľujú, ale pre mňa jeden veľký chaos, ani rozuzlenie sa mi nepáčilo a sladký záver... no neviem, za mňa určite nie.

26.10.2015 2 z 5

Nesmrteľná Henrietta Lacksová Nesmrteľná Henrietta Lacksová Rebecca Sklootová

Literatura faktu nepatri medzi moje oblubene zanre, ale po tejto knihe som siahla. Bola pisana celkom zaujimavo, zaujala ma hlavna pribehova stranka knihy, ktora sa venovala zivotu hlavnej hrdinky a celej jej rodiny. Dobre su tieto kapitoly prestriedane s faktografiou, ta je pisana zrozumitelne aj pre laikov ako ja :-) velakrat som sa pocas citania pristihla pri rozmyslani, ako strasne trpela zena (a vsetci okolo nej vratane potomkov), vdaka ktorej sa teraz zachranuje mnozstvo zivotov.

26.10.2015 4 z 5

Neuropat Neuropat Richard Scott Bakker

Knihu som citala uz veeeelmi davno, ale opat som sa k nej vratila. Je to dobry thriller o tom, co vsetko by mohli sposobit neurochirurgovia (a neuroveda ako taka), keby chceli. Niekedy sice menej uveritelne, ale aj tak ma tato kniha velmi zaujala, zaroven aj znechutila. Tiez som sa od nej nevedela odtrhnut. Za mna urcite odporucam, viac pisat nebudem, anotacia hovori za vsetko.

26.10.2015 4 z 5

Keď láska zabíja Keď láska zabíja Jackie Collins

Mám rada J.Collins, aj táto kniha sa mi celkom páčila, ale záver ma sklamal :-/

26.10.2015