KajusaKil KajusaKil komentáře u knih

Diamantové holky Diamantové holky Jacqueline Wilson

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od J. Wilsonové. Od bandě holek a vysněném synkovi.

Tajemství ztraceného náhrdelníku Tajemství ztraceného náhrdelníku Enid Blyton

Krásný závěr s Bětkou. Tyhle detektivky mě vždy všechny bavily, bohužel jsem nikdy žádnou sama nerozluštila:)

Tajemství tajného pokoje Tajemství tajného pokoje Enid Blyton

Pamatuji si, jak jsem u některých pasáží knihy napětím ani nedýchala. To mluví za vše.

Tajemství spálené chaty Tajemství spálené chaty Enid Blyton

Seznamujeme se s přáteli (plus nováčkem Špekounem) a současně také nesympatickým policistou. Perfektní detektivky nejen pro děti.

Tajemství ztracené kočky Tajemství ztracené kočky Enid Blyton

Nejlepší díl série Tajemství, kdy jsem se totálně zbláznila do postavy Luka a jeho vyřezávaných figurek. Perfektně psané knihy, četla je semnou i mamka, takže věkové neomezené.

Ségry na mizině Ségry na mizině Thomas Brezina

Spolu s dílem Totálně ulítlé prázdniny moje top. Přečteno mnohokrát. Jednoduchá zápletka, ale velice úsměvná.

Totálně ulítlé prázdniny Totálně ulítlé prázdniny Thomas Brezina

Ani nespočítám kolikrát jsem tento díl četla. Spolu s dílem ségry na mizině patří mezi top. Líbí se mi propojení bývalého manžela a celkově ty vtípky od Stana jsou prostě perfektní. "Jaké jsi měl vysvědčení?"

Ségry na zabití Ségry na zabití Thomas Brezina

Pozvolný rozjezd kdy se seznamujeme s celou rodinkou. Netušila jsem, že mě to tolik chytne, ale tuhle sérii prostě miluji.

28.03.2024 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Pěkný dodatek pro fanoušky, ale nic převratného. Bajky jsou mnohem zajímavější.

28.03.2024 3 z 5

Není to úplně Potter, samozřejmě. Každopádně je to mnohem kvalitnější než filmové zpracování.

28.03.2024 3 z 5

Travel Jobs – 135 způsobů, jak si vydělávat na cestách Travel Jobs – 135 způsobů, jak si vydělávat na cestách Matouš Vinš

Tady už těch tipů bylo mnohem více než v Travel Bibli. Spousta užitečných informací.