Tajemství ztraceného náhrdelníku

Tajemství ztraceného náhrdelníku https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128964/bmid_tajemstvi-ztraceneho-nahrdelniku-dBX-128964.jpg 4 130 7

Tajemství série

Pip, Bětka, Larry, Daisy, Špekoun a jeho pes Brok si o prázdninách opět zahrají na detektivy. Tentokrát pátrají po stopě lupičů zaměřených na krádeže cenných šperků. Při pátrání je jim stále v patách protivný policista Goon, ale Špekoun, dokonale zamaskovaný v nejrůznějších převlecích, mu snadno uniká a sám se ocitne ve víru událostí plných nebezpečí. Jeho přátelé mají co dělat, aby mu z nesnází pomohli - tajemství začíná...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Mystery of the Missing Necklace , 1945

KajusaKil
28.03.2024 5 z 5

Krásný závěr s Bětkou. Tyhle detektivky mě vždy všechny bavily, bohužel jsem nikdy žádnou sama nerozluštila:)

pepa4081
12.12.2021 5 z 5

Další, tentokrát hodně dlouhá, série od Enid Blytonové. První díl mi trochu vadila přezdívka špekoun a nepříjemný pan Goon, ale rychle jsem si zvykl a jako vždy jsem nadšený.
Nanejvýš uspokojivé.

nikikostadinova
16.09.2019 4 z 5

Tohle jsem tuším četla i někdy v dávnověku takže teď jsem si dala opáčko. Je to moc fajn série.

msjadepaton
14.03.2017 4 z 5

Zase jeden z těch dílů, které u mě prostě nejsou na takové špici jako Tajemství ztracené kočky nebo Tajemství anonymních dopisů. Možná je to prostě tím, že tu není tolik hlášek (i když nechybí), ale spíš je to prostě tím, že mi připadá až příliš přitažené za vlasy, když děti vyšetřují nějaký organizovaný zločin. Ve většině předchozích knih (kromě Tajného pokoje, který řadím, co do oblíbenosti k této knize) jsou to jednotlivci, páchající nějaké méně závažné zločiny. Nebo jsou prostě celkově méně nebezpeční. Tady děti stály proti zločinecké bandě zlodějů šperků (i když to byla pozoruhodně hloupá zločinecká banda).
Navíc způsob, jakým přišly na to, co se děje byl až příliš příhodný.
Jistě, je to dětská kniha a jako dítě jsem to žrala i s navijákem, a proto to také hodnotím tak vysoko, i přes výtku, která by v jiném žánru rozhodně znamenala vážnější problém. Tady to prostě byl jen můj osobní pocit, který mi znemožnil hodnotit plným počtem hvězdiček.
Jinak Bětka opět ukázala, že je mnohem chytřejší než většina pátračů (možná s výjimkou Špekouna, který ale v tomto díle několikrát zaváhal). Mám Bětku i Špekouna moc ráda, ale po tomhle díle Bětka asi trochu vede :).

MikeDV3
19.10.2015

Tuto sérii jsem četl v dětství a mám na ní samé skvělé vzpomínky. Blytonová mě provázela celým mím dětstvím.

Lisbon
06.01.2014 2 z 5

Dobré, dobré, prostě Blytonová... Všechno je to na jedno brdo, ale proč ne, že? Její příběhy jsou někdy prostě lepší a někdy (jako třeba tento) trošku podprůměr...

Kat9
30.09.2012