Kabátice Kabátice komentáře u knih

Ztracené kroky Ztracené kroky Alejo Carpentier

Moc krásná kniha, z mého pohledu místy dost intelektuální. Nejvíce mě ale uchvátila obraznost, s jakou autor líčí prales a život v něm: „...odloupnutá kůra nabývala velice brzo hutnosti bobkových listů v láku a houby vypadaly jako měděné odlitky, jako sírový poprašek vedle falešnosti chameleóna, který byl příliš větví, příliš lazurovým kamenem, příliš olovem pokropeným sytou žlutí, což byla nápodoba slunečního postřiku proniknuvšího skrze listy, jež nikdy nepropouštěly slunce naplno. Prales byl světem lži, podvodu a přetvářky; všechno tam bylo maskou, lstí, trikem, záměnou.“

01.09.2013 5 z 5

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Kniha mě zase tak moc nezaujala. Ano, příběh byl plný neočekávaných zvratů a událostí, Moll ze všech sil bojovala o to, aby změnila svůj osud, ale i přes to mi děj přišel plochý a stereotypní. Byl tak našlapán dokola se opakujícími nepříznivými životními událostmi, že jsem na konci ani nemohla uvěřit tomu, že přišel happy end...

13.08.2013 2 z 5

Falešní hráči Falešní hráči Zdena Frýbová

Skvělá kniha, skvěle vykreslená charakteristika postav, skvělá Frýbová!!! :-)

22.07.2013 5 z 5

Jako obhájce: Perry Mason Jako obhájce: Perry Mason Erle Stanley Gardner

Skvělé, napínavé a propracované příběhy, které ocení každý, kdo miluje detektivky.

06.07.2013 5 z 5

Krásný Antonio Krásný Antonio Vitaliano Brancati

Velice těžké čtení. Z počátku mi děj přišel velice zajímavý, ale konec mě dost překvapil a došlo mi, že jsem zjevně vůbec nepochopila, co bylo vlastně myšlenkou a autorovým záměrem.

24.06.2013 2 z 5

Pozdravy Pozdravy Karel Čapek

Román Povětroň mě zrovna moc nenadchl, ale ostatní povídky, byly moc pěkné a roztomilé :-)

24.06.2013 4 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Moje první kniha od Steinbecka, kterou jsem kdy přečetla. Moc se mi líbilo psychologické zpracování osob a vyostřený závěr byl přímo senzační. Vůbec jsem to, po trošku slabším začátku, nečekala. Určitě nezůstanu jen u této knihy :-)

01.06.2013 4 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Moc pěkný, zábavný a velmi čtivý příběh. Vlahoš von Rosret mě, jako postava, nadchl. Docela mě mrzí, že jsem nečetla dříve Zaslanou poštu, musím to napravit.
...Chvílemi mi připadalo, že se kniha dotýká docela reálných lidských problémů...

12.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Čím déle jsem knihu četla, tím víc se mi nelíbila, ale i přesto jsem ji přečetla velice rychle. Trochu rozporuplné, že? Prostě jsem byla zvědavá, jak toto dílo dopadne. Jinak na hlavní hrdinku jsem ke konci začala být přímo alergická. Stejně tak mě otravoval i opakující se text. Konkrétní slovíčka ani nemusím uvádět, každému kdo tuto knihu přečetl se jistojistě vryly do podvědomí, stejně jako mě. Každopádně druhý díl vynechám.

12.03.2013 2 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Čapkovi postřehy ze zahradnického světa jsou skvělé! U této knížky jsem se velmi bavila a často přímo plakala smíchy :-)
Líbila se mi i vtipná ilustrace knížky od autorova bratra.

12.03.2013 5 z 5

Dívka se stříbrnýma očima Dívka se stříbrnýma očima Samuel Dashiell Hammett

Skvělé povídky! Drsnější styl mi vůbec nevadil, naopak mě to vtáhlo víc do děje.

12.03.2013 4 z 5