Jurajovamaka Jurajovamaka komentáře u knih

Vrásky z lásky Vrásky z lásky Ricki Schultz

Nerada negatívne hodnotím knihy, ale bohužiaľ, toto je najslabšia kniha, ktorú som tento rok čítala. Anotácia ma vcelku zaujala, sama som vo veku hlavnej hrdinky, ale obsah knihy bol veľmi prvoplánový, bez prekvapenia. Vôbec sa mi nepáčil štýl písania a veľmi ma rušilo kdekoľvek v texte používanie hastegov. #asitaktonezmyselne
Nemôžem ani napísať, že to bolo dobrá oddychovka. Túto knihu určite nikomu neodporučím.

Kováčov učeň Kováčov učeň Laura Frantz

Jedným slovom - krása! Príbehom som uchvátená. Milujem príbehy tohto typu, vždy ma dokážu pohltiť a čítajú sa prakticky samy, častokrát aj dlho do noci. Autorka dokázala krásne vykresliť vzťahy a povahy osôb, mnohokrát som sa pristihla ako sa hnevám nad nespravodlivosťou alebo ich správaním, taktiež aj hlavná hrdinka Eden bola opísaná tak krásne, že som mala pocit, že sa zamilujem do nej aj ja. Pri knihe som si aj slušne poplakala a to je pri knihách nezvyknem. Vrelo odporúčam a už sa teším na pokračovanie, čo nám prinesie ďalší ich príbeh!

Na druhom brehu Na druhom brehu Laura Frantz

Autorka nesklamala ani pri tejto knihe a som veľmi rada, že som mala možnosť spoznať mladú Ellie a taktiež aj nahliadnuť do neskoršieho života Eden a Silasa. Popri čítaní ma hrialo pri srdiečku. Aj napriek tomu, že veľakrát sa riešili vážne témy, nebolo to písané smutným štýlom ale autorka sa skôr snažila vohnať čiastky radosti a šťastia medzi ne. Jednoducho krása, už sa teším na ďalšie pokračovanie!

Obyčajné šťastie Obyčajné šťastie Mária Hamzová

Veľmi zaujímavý, pútavý a dobre spracovaný príbeh o nezvyčajnom psychyckom týraní.
Manžel, hoci veľmi uspešný človek, si vymyslí špeciálne ponižovanie manželky, učitelky, ktorá to znáša len kvoli deťom.
Mne sa kniha veľmi páčila a autorke prajem vela ďalších nápadov a chuti do písania. :-)

Labyrint túžby Labyrint túžby Inéz Melichová

Príbeh o mladom, naivnom dievčati. Zo začiatku som si myslela, že ide o klasický romantický príbeh, no po pár stránkach som sa od knihy nevedela odlepiť. Dej sa vyvíjal rýchlo, plný prekvapení a nečakaného konca.
Určite stojí za prečítanie :-)

Mr. Dokonalý Mr. Dokonalý Blanka Svobodová

Táto kniha ma úplne sklamala čakala som viac, nebolo tam nič čo by ma zaujalo.
Zo zvedavosti som ju dočítala až do konca, no ani ten koniec to žiaľ nezachránil :-(
Kniha mi skôr pripadala ako denník ženy,ktorá nevie čo od života chce.
Ospravedlňujem sa, ale za mňa NIEEEEEE

05.02.2021 3 z 5

Tichá pacientka Tichá pacientka Alex Michaelides

Tak toto bola iná nálož napätia, ledva som dýchala... :-O
Napriek skvelým recenziám som ju začala čítať s rezervou, ale vôbec som nemusela. Príbeh ma strhol od úplného začiatku. Okrem hlavnej zápletky a tajomna okolo hlavnej postavy, boli skvele opísané aj životy postáv a to prispelo k skvelému zážitku. Príbeh o tom čo sa môže stať ak sa človek dostane na úplne dno. Niekedy nás oči jednoducho klamú.
Za mňa určite ZELENÁ :-)

Chlapi na zbláznenie Chlapi na zbláznenie Ivana Ondriová

Knižku som prečítala za dva večery, proste sa nedala pustiť z rúk.
Skvelý príbeh, do ktorého sa čitateľ úplne vcíti.
Bomba. Ja milujem autorkine knihy. Vrelo odporúčam na tieto covid večery vyskúšať ktorúkoľvek knihu od Ivanky. ;-)

Cudzinca nemiluj Cudzinca nemiluj Ivana Ondriová

Naozaj skvelý príbeh sestier a muža, ktorý im skomplikoval život. Čitateľ sa pri tejto knihe vôbec nenudí a ja osobne som knihu nemohla pustiť z ruky a dočítala som ju až neskoro v noci.
Bola to prvá kniha od tejto autorky a som si istá, že nie posledná.
Ďakujem autorke za super zážitok.
O D P O R Ú Č A M ;-)

Mladý, sexi a iba môj Mladý, sexi a iba môj Ivana Ondriová

Už samotný názov Mladý, sexi a iba môj, dosť prezrádza dej knihy. Mladý, sexi bývalý futbalista a 37 ročná matka dvoch detí.. Pre mňa to bolo skôr také oddychové čítanie.

Nebezpečne očarená Nebezpečne očarená Ivana Ondriová

Najslabšia kniha od Ivanky, ktorá je inak skvelá autorka... Nereálny dej, ani sa mi nechcelo veriť, že je to jej tvorba. Stále sa opakujúce slovné spojenia, stale dokola to isté, kto čítal tak určite pochopi.
Proste sklamanie, ale nie každý deň sú Vianoce ;-D

05.02.2021 2 z 5

Nezvestný Nezvestný Ivana Ondriová

Spočiatku ma kniha nezaujala,ale ako som pokračovala ďalej,tak sa mi dostávala pod kožu.
Nevedela som ju odložiť,kým som nedočítala psolednú stranu.
Napínavá kniha.Už dávno sa mi nejaká hrdinka románu nedostala tak hlboko pod kožu ako táto.
Normálne som s ňou tŕpla,kedy ju manžel nájde. O manželovi sme od začiatku vedeli,že to nie je anjel,ale ako dej pokračoval,vždy ma vedel prekvapiť,že vie byť ešte aj horší,ako som si dovtedy myslela.
Určite túto knihu nevynechajte,ak máte radi napätie a slovenské autorky. ;-)

Značka: Neľúbená Značka: Neľúbená Ivana Ondriová

Od autorky mám niekoľko kníh a vždy ma vtiahla do deja tak, že som knihu chcela čím skôr dočítať a stalo sa to aj teraz.
Niektoré konania hlavnej hrdinky som nechápala,ale okolie často nechápe naše myšlienkové pochody...takže v pohode čítanie.

Takto som mohla žiť Takto som mohla žiť Kristin Harmel

Nádherná kniha od ktorej sa nedá odtrhnúť.
Je plná lásky a túžby a boj o ňu, ako lásku partnerskú, ako i k dieťaťu.
Knihu odporúčam ;-)

Grófov syn Grófov syn Kristína Brestenská

Po prečitaní knihy Grófov syn som ostala v nemom úžase. Veľmi kvalitná historická romanca so všetkým, čo k tomu patrí. Knižka má v sebe romantiku, erotiku, napätie, nečakané zvraty, pútavý dej, krásne vykreslenie charakterov, verné opisy... Som tak pyšná na naše šikovné slovenské autorky, vrátane Kristínky Brestenskej. Ked si pomyslím, že toto je jej debut, mám zimomriavky a hneď sa púšťam do čítania druhej časti. Odporúčam všetkými desiatimi, toto nebudete ľutovať! :)

Ochranca Ochranca Kristína Brestenská

Keď som prečítala jej prvú knihu,vedela som,že túto spisovateľku budem vyhľadávať do konca života. Všetky knihy, čo som od autorky diteraz čítala sú výborné.
Milujum stredovek a preto je užasné,že máme aj slovenskú spisovateľku,ktorá o ňom píše.Lepšie ako zahraniční spisovatelia.
Určite NEOĽUTUJETE ;-)

Zmija Zmija Angie Oravcová

Výborná kniha! Stále mám zimomriavky! No najviac ma teší fakt, že je od slovenskej autorky. Je dynamická, reálna, napísaná úžasným štýlom, ktorý vás drží v napätí od samého začiatku.
Za mňa ÁNO ;-)

Tanec pre zmiju Tanec pre zmiju Angie Oravcová

Prvy diel bol dobry, avsak tento druhy bol zbytocny. Autorka mohla predlzit prvy diel. Tento roman je uz zbytocne natiahnuty a skoro polovica knihy su zbytocne roztiahnute opisy. Takze druhy diel je za mna uz o nicom. :-(

Čo má ona a ja nie? Čo má ona a ja nie? Adriana Macháčová

Toto sa fantasticky dobre čítalo! Karin som si hneď obľúbila, možno aj preto, že mnohé jej pocity sú veľmi identické s mojimi a predpokladám, že sa v nej nájdeme viaceré. Myslím si, že autorka ju veľmi dobre vystihla. Tiež sa mi však páči, že okrem môjho obľúbeného písania v prvej osobe, máme tu aj pohľady a prežívanie jednotlivých situácií z iných ľudských strán. Priznávam, že zápletku som si domyslela, aj keď to vyzeralo tak zaobalene, ale o to viac som bola zvedavá čo bude ďalej. A no teda.... Svojím spôsobom je to jednoduchá, oddychová kniha pre ženy a na druhej strane dokáže dať aj veľa zamyslenia nad naším bežným každodenným prežívaním a hodnotami. Úplný záver ma tak akosi zamrzel, no ale nevadí, prečo by nie. :-) Ďakujem tejto milej spisovateľke za príjemne strávené večery pri jej knižke.

05.02.2021 5 z 5

Dotyk túžby Dotyk túžby Emily D. Beňová (p)

Veľmi rada čítam knihy od p.Emily.Dostala som sa k tejto knihe ,no dej je taký pútavý,že som sa nemohla odpútať od nej.Keďže som taký romantik,kniha bola balzamom.Láska aj hory prenáša a tak to bolo aj v tej knihe.Hlavní hrdinovia Oliver a Mollyprechádzajú rôznymi skúškami,no nakoniec sa všetko dobre skončí.Pre mňa knihy od Emilly D.Beňovej patria medzi top.Prajem jej veľa zdravia,nevysýchajúce pero,nech jej to myslí,nech naďalej pre nás píše tie najlepšie knihy.
Odporúčam :-)