Jurajovamaka Jurajovamaka komentáře u knih

Stromy rastú do neba Stromy rastú do neba Ivona Gallová

Príbeh je skvelý, postavy, zvraty, nápad. Všetko je naozaj výborne vymyslené, ale spracovanie veľmi zaostáva. Bohužiaľ, v tomto prípade je to skôr ako prerozprávanie prečítaného románu. Stručné, absentujú dialógy, vnútorné dialógy, napätie, prenos emócii na čitateľa. Škoda.

Srdcu nerozkážeš Srdcu nerozkážeš Jill Mansell

Príjemná oddychovka. Páčilo sa mi, že autorka rozvíjala charaktery vedľajších postáv. Venovala im niekoľko strán a tak nebol román nudný, zameraný len na dvoch ľudí. A ako bonus, nádherné prostredie - pláž, piesok, more,... :)

05.02.2021 4 z 5

Poláskanie Poláskanie Lenka Gahérová

Mam dojem ze je to kniha pre zakladnu skolu.Z kazdej poviedky sa autorka snazi aby bola poucenim.
Je to vystizne vytycenie ludskych hodnot no ako by mi to rozpravala moja stara mama ked som bola mala.
Je to jednoznacne pre zaciatocnikov v citani.

05.02.2021 3 z 5

Dievča, ktoré prežilo Dievča, ktoré prežilo Jessica Knoll

Kniha podľa môjho gusta! Veľmi sa mi páčila originalita a to, že príbeh nie je vôbec americko-sladký. Hlavnú hrdinku budete dosť pravdepodobne zo začiatku nenávidieť. Povýšenecká a namyslená mrcha! Lenže...čítajte ďalej. Postupne sa začnete pýtať prečo, neskor spochybníte celú jej osobnosť. Neprezradím viac, musíte zistiť sami.
Ďalšia vec, ktorá sa mi páčila je časove prelínanie, ktoré ma nútilo stále čítať. Začiatok sa rozbieha trošku pomalšie lebo vykresľuje postavy a potom naberie grády. Zrazu dynamické čítanie a veci, ktoré by som vôbec nepredvídala.
Kto má rád knihy ako je Dievča vo vlaku, toho by táto kniha mohla zaujať. Ja môžem iba odporúčať. Super!

05.02.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Slovenské pohorie Tribeč opriadané nevysvetliteľnými zmiznutiami upútalo vyhliadky mladého blogera. Chtivosť vyššej čítanosti blogu ho popadla a držal sa myšlienky, že pútavý článok na blogu zaistí poriadny konflikt. Spojil kontrastné povahy neoblomného konšpirátora a spurného realistu. V poznámkach pod čiarou sú autorove postrehy a odkazy na články, ktoré mladý bloger spomínal, čo dodáva rozprávaniu väčšie grády. Vrhol nás do hlbokej priepasti mystiky a tajomna, premýšľania, domnienok a špekulácii. Či už neznámemu mužovi veríte alebo nie, či veríte samotnej záhade Tribeča alebo autorovmu stretnutiu s podivínom, po prečítaní vás budú mátať otázky niekoľko dní, týždňov, ba aj mesiacov.

05.02.2021 3 z 5

City bokom! City bokom! Mária Ďuranová

Táto knižka ma zaujala od samého začiatku. Pútavo je napísaná a núti Vás pokračovať v čítaní až do samého konca . Veľa žien by sa v osobe hlavnej hrdinky určite našlo . Ďakujem pani spisovateľke , že používa city aj v knižke aj pri písaní

Viazaný prísahou Viazaný prísahou Jana Pronská

Janka je jedna fantastická autorka. Píše knihy, ktoré vždy chytia za ❤ a neviete sa od nich odtrhnúť, kým ich neprečítate.

Právo na lásku Právo na lásku Jana Pronská

Rytierova česť Rytierova česť Jana Pronská

Kým uschnú tvoje slzy Kým uschnú tvoje slzy Marta Fartelová

Milujem knihy od tejto autorky. Každá jedna vie zaujímavým a pútavým príbehom chytiť dokonale za ❤

Červená veža smrti Červená veža smrti Marta Fartelová

Črepiny spomienok Črepiny spomienok Marta Fartelová

Odíď z mojich snov Odíď z mojich snov Marta Fartelová

Chlapec bez mena Chlapec bez mena Marta Fartelová

Život na pôžičku Život na pôžičku Marta Fartelová

Chuť lesných jahôd Chuť lesných jahôd Marta Fartelová

Vlčia princezná Vlčia princezná Cathryn Constable

Pekná rozprávka pre dospelých na dobrú noc :-)

Slzy tvojej milenky Slzy tvojej milenky Lea Victory

Aj dobrá psychologička sa môže ocitnúť na dne...jej to jednoducho v živote nevyšlo...PREČO? Začitajte sa do príbehu...

Šepkanie anjelov Šepkanie anjelov Bea Bazalová

O žene, ktorá sa zamilovala do mladého ,,zajačika,, a nedostalo sa jej pre to pochopenia najmä zo strany jej takmer dospelého syna...
Prečo odcudzujeme vzťahy na základe veku?
Ste zvedaví, ako to dopadne v tomto príbehu?
Začítajte sa....

Nič v zlom Nič v zlom Monika Macháčková

O žene, ktorá rozpráva príbeh o jej živote a ako jej do neho veľmi zasahovala svokra...
Mne sa príbeh páčil, autorka sa s nim vyhrala ;-)