Vlčia princezná

Vlčia princezná https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360632/bmid_vlcia-princezna-MzM-360632.jpg 4 144 37

Školský výlet vám môže celkom zmeniť život! Sama na svete Sophie sníva, že je výnimočná, ale toto by jej ani vo sne nenapadlo… Na školskom výlete v Rusku sa Sophie a jej dve kamarátky ocitnú samé na opustenej zasneženej vlakovej stanici. Zachráni ich charizmatická princezná Anna Volkonskaja, vezme ich do svojho zimného paláca a učaruje im príbehmi o stratených diamantoch a tragickej minulosti. Ako sa pomaly zvečerieva a vlky zavýjajú, v rozpadávajúcom sa paláci plnom tajomstiev Sophie objaví viac než len sny.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

The Wolf Princess , 2012

julie0463
11.01.2022 5 z 5

Hezká kniha čte se svižně a rychle. Začátek nic moc ale jak vlezou do vlaku hned sem se do toho začetla, ale bohužel sem to četla ve škole, takže každou středu asi.
Jak přišlo na toho vlka který byl zranění tak mi ukápla slza.
Moc se mi to líbí ale znova už to teď nechci číst, ani to nejde začnu první stránku a hned vím o čem to je. Ale možná po tom zase sáhnu.

Ellis03
25.08.2021 5 z 5

Moc hezká pohádka pro děvčata. myslím, ze kdybych ji četla už jako žákyně 2. Stupně ZŠ, byla bych z ni nadsena ještě víc.

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Pekná rozprávka pre dospelých na dobrú noc :-)

PheobeDomi
20.01.2021 4 z 5

Moc milá knížka. Mám moc ráda Rusko a také bych chtěla zažít nějaké neočekávané dobrodružství. :-)

Miri294
29.09.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Jediné, co mě mrzí je, že jsem si jí nekoupila už dříve. Četla jsem ji několikrát a určitě se k ní ještě vrátím. Moc mě bavil napínavý příběh zasazený do Ruska.

LillyM.
19.05.2020 5 z 5

Škoda, že jsem to přečetla tak rychle, měla jsem si to víc užívat:)
Je to opravdu skvělá kniha, i když se mi do rukou dostala úplnou náhodou.

Killlerka3031
08.05.2020 4 z 5

Kniha byla dobrá, sice taková zdlouhavá, žádná moc akce na prvních 200 stranach, a ke konci konečně začela ňeják akce.

Fedýfeťák
23.04.2020 5 z 5

Tato knížka mě už od začátku vtáhla do děje jako bych s hlavní hrdinkou zažívala vše. Jinak lituji toho že jsem ji tak rychle přečetla.

orangerose
08.01.2020 5 z 5

Kouzelná knížka se zimní pohádkou, že to připomíná disney pohádku o princezně Anastázii co mám dvd, knížku jsem našla v levných knihách- náhodou , nelituji že ji mám , je místy smutná příběhem, je i dojemná :)

P.S: stojí za přečtení a je jedno jestli je čtenář mladší nebo starší :)

Suziella
29.12.2019 4 z 5

Hezká a nenáročná zimní pohádka. Předvídatelný děj. Už podle názvu knihy a anotace je jasné, jaký příběh bude.

Kniha2006
03.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ze začátku mi bylo líto, že se Sofii nesplnil sen cestovat do Petrohradu, ale děj byl nádherný.Soffii a její kamarádky jsem si zamilovala.

chesneymonkey
03.10.2019 5 z 5

Moc hezký a napínavý příběh nejen pro náctileté

6484
22.07.2019 5 z 5

Taková........ hezká pohádka.
Moc se mi líbila. Jsem ráda, že mě k ní mamka přinutila.

medvídě
22.06.2019 5 z 5

Milý napínavý příběh pro náctileté, ve kterém nechybělo napětí, zamotání celého příběhu, nalezení nových přátel a důležité životní rozhodnutí.

Sofie, mladý sirotek z internátní školy, získá pozvaní navštívit během prázdnin Rusko, a tak i přes zákaz opatrovatelky zažije dobrodružství v mrazivé a zapomenuté krajině Ruska, v zapomenutém a rozpadajícím se zámku, o kterém se jí (ne)snilo. A hlavně zjistí, kde jsou její kořeny a že někteří dospělí by kvůli bohatství neváhali ani zabíjet.

PS. příjemné schlazení ruskou zmrzlou krajinou v těchto parných dnech.

6370
01.05.2019 4 z 5

Hezká kniha ale moc brzo mi všechno došlo.

ainekarlickova
24.04.2019 4 z 5

Opravdu kouzelná kniha, která se čte jako když padá lehký sníh. Odpočinková a zároveň napínavá. Zaujala mně už obálkou a už první kapitola mně uchvátila natolik, že jsem tu knihu už prostě nemohla odložit. Ruština se krásně prolíná mezi ostatními slovy naprosto perfektně. Vřele doporučuji přečíst

Miska2001
06.04.2019 5 z 5

Skvěle napsaný příběh plný napětí, ale zároveň je kniha celkem odpočinková. Hrozně moc mě to bavilo a jsem ráda, že jsem na tuhle knížku narazila :).

NathalieVerdun
13.01.2019 5 z 5

Najprv som sa zľakla - hlavná hrdinka má iba 13 a je to kniha pre mladších čitateľov, ale kniha ma úplne opantala - nádherný príbeh v lone prekrásnej zimnej prírody, útulný prastarý parný vlak, tajomný starý polorozpadnutý zámok, snežné sane ťahané cez zamrznuté jazero, šíre biele pláne a lesy, a samozrejme, biele vlky.
Ostáva mi už len dúfať, že to natočia ako film - viem si predstaviť aj ako spracovanie od Disneyho - niečo na štýl Ľadového kráľovstva alebo krásny rodinný film na dlhé zimné večery...
Je to rozprávka, premyslená, rozvinutá a snivá rozprávka, ktorá má proste niečo do seba.

Amifa
11.11.2018 5 z 5

Podle mě úžasný, krásně napsaný příběh.

Janulka10
20.05.2018 5 z 5

Super , doporučuji, mega dobrá kniha.