Jules Jules komentáře u knih

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Pekne a sofistikovane urobené, pani Christie, čo doadať..

10.11.2018

Žádné stopy Žádné stopy Frederick Forsyth

Mám rád Forsytha pre jeho štýl písania to nevymyslíš to je život.

20.09.2017 4 z 5

Mal som to šťastie , že som dostal do rúk vydanie knihy z Jazzovej sekce. Pre mňa jednotka od pána Hrabala. Jediná kniha , ktorú sa nepodarilo Jirkovi Menzlovi hrabalovsky preniesť na filmové plátno. Všetko má svoj čas a pán Menzl sa k realizácii dostal neskoro , dôvody poznáme.

27.04.2017

The Beatles v písních a obrazech The Beatles v písních a obrazech Alan Aldridge

Úžasná kniha, ktorú som spoznal niekedy v roku 1980 . V tej dobe to bol fascinujúci pohľad na svet za železnou oponou. Vlastním toto vydanie. Priateľ majiteľ starého vydania, žiaľ už
medzi nami nie je.

26.04.2017

Kniha Špekouna Ollieho Kniha Špekouna Ollieho Ed McBain

Ollie, dlho mi viac menej bol protivný , ale táto kniha ukázala jeho lepšiu tvár a je to koniec koncov typický McBain

Náš člověk v Havaně Náš člověk v Havaně Graham Greene

Nepotešilo ma to , slabé ...

10.11.2018

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

V priebehu asi dvoch týždňov som prečítal najprv Detektíva; následne Večerní správy a nakoniec Penězoměnci. Príjemné čítanie , knihy Vás nepustia a mnohé veci , ktoré sa dozviete Vám i dnes môžu pomôcť .

19.10.2017

Salvador Dalí 1904-1989 Salvador Dalí 1904-1989 Gilles Néret

Nemám to úplne dočítané, je to umelecké dielo. Dalí je neopísateľný génius, pracant s Božím
talentom.

24.04.2017 5 z 5

Led Zeppelin - A Celebration Led Zeppelin - A Celebration Dave Lewis

Veľmi dobre urobená záležitosť o fenoméne Led, kto ich máte radi , určite doporučujem.

24.04.2017 5 z 5

Případ ztracené závěti / The Case of the Missing Will Případ ztracené závěti / The Case of the Missing Will Agatha Christie

Tešil som sa na poviedky pani Chrisitie , toto vydanie z Garamondu je dvojjazyčné zrkadlovo usporiadané , čo som pri kúpe prehliadol. Osobne mi najviac padli posledné dva. V prvej mladík menom Ed , príjemne uletí na krídlach slobody s happyendom. V druhej nečakaná náhoda zámeny nohavíc zázračne pomôže mladému mužovi nájsť stratenú hrdosť a zadosťučinenie za frčky do nosa zo strany jeho priateľky.

Povídky a Nové povídky Povídky a Nové povídky Zdeněk Svěrák

Príjemné čítanie na nedeľné popoludnie , keď práve niet kam ísť a diván s knihou to istí.
Mám rád pána Svěráka a vlastne jeho light poviedky potešia. Nič náročné nečakajte.

Poldové Poldové Ed McBain

Ed McBain je autor pri ktorom možno nádherne blúdiť ulicami Nového Yorku a pritom nikdy nepotrebujete York navštíviť. Hluchý svojou kreativitou valcuje policajtov a to mi je dosť ľúto,
zvlášť pre jeho brutálny štýl. Čítanie to je samozrejme magnetické a kniha Vás nepustí.

24.04.2017 3 z 5