Náš člověk v Havaně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nový Greenův román navazuje na jeho protikolonialistické protesty, pokračuje v ostré kritice kapitalistického znevažování ceny lidského života a zesměšňuje anglickou tajnou službu. Hlavní hrdina, anglický obchodník s vysavači, žijící v Havaně, se stává nečekaně agentem výzvědní služby. Svou činnost, která mu připadá nesmyslná, nebere vážně a jeho jednání pak vede k tragickým závěrům. Příběh, přestože je napsán lehkou ironickou formou, má i svůj hlubší význam a smysl, dotýká se některých problémů západního člověka a dokazuje i možnost mírového soužití dvou rozdílných hospodářských soustav. Doslov napsal Ivo Fleischmann; z angl. orig. přel. Igor Hájek, verše přel. Jan Zábrana....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13928/nas-clovek-v-havane-13928.jpg 430
Orig. název:

Our Man in Havana (1958)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Náš člověk v Havaně

Přidat komentář
Jules
10.11.2018

Nepotešilo ma to , slabé ...

Hanka_Bohmova
08.07.2017

"Pamatujte si: pokud lžete, nemůžete uškodit."

Zpočátku se zdá, že na to pan Wormold skutečně vyzrál, a čtenář pobaveně zírá, co všechno malému obchodníčkovi prochází. Není divu, i jeho nadřízení mají své zájmy a ty jsou důležitější než pravý stav věcí. Až když se jeho smyšlenky projeví nehezky reálnými důsledky, začne z té legrace mrazit.

kuruteku
03.05.2017

Pokouším se autorovi dostat pod kůži, pochopit, proč a co píše. Každá kniha je úplně jiná a všechny mají něco společného. Tato je určitě nejčtivější, ale i v ní je melancholie, trapnost, omezení osudem. Malý český člověk ocení vynalézavost hlavní postavy ve shánění pomocníků ke špionáži.

krab
19.10.2012

Mně se kniha zase zábavnou zdála... Někdy je to sice dost přehnané a některé pasáže mi zcela nesedí, ale podle mně celkově dobré třeba prázdninové čtení :)

panjan
14.11.2011

V recenzi a nakonec i v doslovu se o této knize hovoří jako o velice zábavné, což je podle mne dost přehnané. Je to satira, ale ne dost neprůhledná, ani ne vtipná s docela mdlým příběhem. V doslovu se také píše, že je to trochu jiný Green, netypický. Doufám, že je tomu tak, protože tohle je moje první kniha od tohoto autora, tak doufám, že ty další budou typicky Greenovské a tedy i lepší.


Štítky

špionáž

Autor a jeho další knihy

Graham Greene

Graham Greene
anglická, 1904 - 1991

všechny knihy autora

Kniha Náš člověk v Havaně je:

v Právě čtených2x
v Přečtených49x
v Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce44x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit4x