Jules Jules komentáře u knih

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Pekne a sofistikovane urobené, pani Christie, čo doadať..

10.11.2018

Náš člověk v Havaně Náš člověk v Havaně Graham Greene

Nepotešilo ma to , slabé ...

10.11.2018

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

V priebehu asi dvoch týždňov som prečítal najprv Detektíva; následne Večerní správy a nakoniec Penězoměnci. Príjemné čítanie , knihy Vás nepustia a mnohé veci , ktoré sa dozviete Vám i dnes môžu pomôcť .

19.10.2017

Žádné stopy Žádné stopy Frederick Forsyth

Mám rád Forsytha pre jeho štýl písania to nevymyslíš to je život.

20.09.2017 4 z 5

Mal som to šťastie , že som dostal do rúk vydanie knihy z Jazzovej sekce. Pre mňa jednotka od pána Hrabala. Jediná kniha , ktorú sa nepodarilo Jirkovi Menzlovi hrabalovsky preniesť na filmové plátno. Všetko má svoj čas a pán Menzl sa k realizácii dostal neskoro , dôvody poznáme.

27.04.2017

The Beatles v písních a obrazech The Beatles v písních a obrazech Alan Aldridge

Úžasná kniha, ktorú som spoznal niekedy v roku 1980 . V tej dobe to bol fascinujúci pohľad na svet za železnou oponou. Vlastním toto vydanie. Priateľ majiteľ starého vydania, žiaľ už
medzi nami nie je.

26.04.2017

Salvador Dalí 1904-1989 Salvador Dalí 1904-1989 Gilles Néret

Nemám to úplne dočítané, je to umelecké dielo. Dalí je neopísateľný génius, pracant s Božím
talentom.

24.04.2017 5 z 5

Led Zeppelin - A Celebration Led Zeppelin - A Celebration Dave Lewis

Veľmi dobre urobená záležitosť o fenoméne Led, kto ich máte radi , určite doporučujem.

24.04.2017 5 z 5

Případ ztracené závěti / The Case of the Missing Will Případ ztracené závěti / The Case of the Missing Will Agatha Christie

Tešil som sa na poviedky pani Chrisitie , toto vydanie z Garamondu je dvojjazyčné zrkadlovo usporiadané , čo som pri kúpe prehliadol. Osobne mi najviac padli posledné dva. V prvej mladík menom Ed , príjemne uletí na krídlach slobody s happyendom. V druhej nečakaná náhoda zámeny nohavíc zázračne pomôže mladému mužovi nájsť stratenú hrdosť a zadosťučinenie za frčky do nosa zo strany jeho priateľky.

Povídky a Nové povídky Povídky a Nové povídky Zdeněk Svěrák

Príjemné čítanie na nedeľné popoludnie , keď práve niet kam ísť a diván s knihou to istí.
Mám rád pána Svěráka a vlastne jeho light poviedky potešia. Nič náročné nečakajte.

Poldové Poldové Ed McBain

Ed McBain je autor pri ktorom možno nádherne blúdiť ulicami Nového Yorku a pritom nikdy nepotrebujete York navštíviť. Hluchý svojou kreativitou valcuje policajtov a to mi je dosť ľúto,
zvlášť pre jeho brutálny štýl. Čítanie to je samozrejme magnetické a kniha Vás nepustí.

24.04.2017 3 z 5

Kniha Špekouna Ollieho Kniha Špekouna Ollieho Ed McBain

Ollie, dlho mi viac menej bol protivný , ale táto kniha ukázala jeho lepšiu tvár a je to koniec koncov typický McBain