Juki Juki komentáře u knih

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Knížka je vtipná, dětem se určitě bude líbit, protože se v ní "beztrestně" prdíííí :-)
Co ale povýšilo knížku ještě minimálně o jeden level výš je forma audioknihy v podání naprosto skvělého Davida Novotného, který knížku pouze nečte, ale brilantně vypráví!

18.11.2014 4 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Skvělá kniha, která mě mile překvapila. Autor píše velice příjemně a místy vtipně. Měl by si jí přečíst každý, kdo zapomněl jaké to bylo před r. 1989.

20.08.2013 5 z 5

Historie světa v 10 1/2 kapitolách Historie světa v 10 1/2 kapitolách Julian Barnes

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Barnes se zařadil razem mezi mé oblíbené spisovatele.

08.05.2014 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Skvělá kniha plná irsko-severské atmosféry. Líbil se mi styl vyprávění - pomalejší než u Nesba, ale o to více jsem si to užívala a nořila se do tajuplné atmosféry. A na rozdíl od ostatních, kteří zde sdíleli svůj komentář, mi vůbec nevadilo, že nebyl ten dávný případ vysvětlen, ba naopak by mi to pak přišlo moc hollywoodské. Tajemství jsou tajemství a nějaká si ten les přeci musí nechat, ne? :-)

10.09.2013 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Moc příjemné čtení. Zápletka byla dobře vymyšlená. Pro mě ještě lepší než Nemesis.

12.08.2013 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Pohodové letní čtení, na konci nicméně trochu vykonstruovaná zápletka. Těším se na další, téhle dávám 3,5*

29.07.2013 4 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Příjemná detektivka a první, kterou jsem od Asy Larsson četla. V knize nejsou žádné nudné pasáže, ale uvítala bych klidně trochu delší popisy severského prostředí a postupné pomalé noření se do příběhu a této severské atmosféry. Ale je to možná i tím, že jsem před touto knihou četla knihu V lesích od Tany Frenchové, ve které toto pomalé tempo je a moc jsem si ho užívala.

16.09.2013 4 z 5