Jnachti Jnachti komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Příběh mě chytl hned od první strany. Od poutavého vyprávění malé devítileté dívenky se lze jen těžko odtrhnout a už vůbec ne, když ji zasáhne krutá životní rána. Knihu jsem si vybrala díky dobrému hodnocení tady na Databázi knih a nezklamala...

28.12.2017 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělě promyšlený a sepsaný příběh. Baví mě, když se události zmíněné na začátku knihy postupně propojují se zbytkem děje. Dětství hlavní hrdinky je vykresleno tak, že z toho čiší úzkost a bezmoc. Ty pocity, které to vyvolává, jsou malinké negativum na celé knize. Jinak za mě jedna z nejleších detektivek, které jsem v poslední době četla.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Odpočinkový příběh o trochu potrhlé ošetřovatelce mladého paraplegika. Moc hezké s prvky romantiky. A ikdyž jsem se bránila pláči, musela jsem použít několik kapesníků. Doporučuji přečíst před zhlédnutím filmu, kniha je tradičně výrazně hlubší.

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Jemně a citlivě napsaný detektivní příběh s pro mě nečekaným koncem.

16.01.2022 4 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Kniha mě zklamala. Čekala jsem thriller, v tomto případě zřejmě špatně označený žánr. Posloucháno jako audiokniha, velice příjemný hlas Jitky Ježkové mi však k této knize nesedl. Kniha pojednává víceméně o pocitech hlavní hrdinky, o jejích prožitcích. Zdlouhavý popis činností bez akce. Čekala jsem, kdy se začne něco dít, ve dvou třetinách knihy mi už bylo jasné, že popis bude pokračovat do konce. Detektivové vystupují okrajově, podstatné se dozvídáme ke konci knihy z jednoho rozhovoru. Námět zajímavý, mohlo být pojato více psychologicky. Nedozvídáme se, jestli Sára bude konfrontovat pachatele s tím, co zjistila a jak se k tomu oba postaví. V tomto vidím nevyužitý potenciál autorčiny myšlenky.

03.02.2022 2 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Posloucháno jako audiokniha. Knihu jsem poslouchala začátkem prosince, což umocnilo atmosféru mrazivého Laponska. Vyšetřovací dvojice mi sedla. Jako klasickou knihu bych to asi nedala, ale díky skvělému načtení jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Velmi čtivý a napínavý příběh. Na můj vkus trochu moc brutální. Velice se mi líbila postava vyšetřovatele i dětské psycholožky, komplikovaný vztah mezi nimi hezky kořenil detektivní zápletku.

16.01.2022 4 z 5