JLČ JLČ komentáře u knih

Arcidiecézní muzeum Olomouc: Průvodce Arcidiecézní muzeum Olomouc: Průvodce Marek Perůtka

Pěkný katalog pěkných věcí... Olomoučtí jsou první, kdo v ČR realizovali velké církevní muzeum, a to v pěkném objektu, poblíž dómu atd.

Jihočeská gotika Jihočeská gotika Vladimír Denkstein

Naprosto zásadní uměnovědná literatura, na svou dobu precizní zpracování!

17.04.2017 5 z 5

Pravidla českého pravopisu Pravidla českého pravopisu kolektiv autorů

Asi nejlepší praktické vydání z poslední doby.

Masa a moc Masa a moc Elias Canetti

Sociologicko-historická studie bulharského židovského myslitele, ovlivněného psychoanalýzou.

15.04.2017 3 z 5

Nová encyklopedie českého výtvarného umění 2 (N - Ž) Nová encyklopedie českého výtvarného umění 2 (N - Ž) Anděla Horová

Výborná encyklopedie, ba možno říci: vynikající!

13.04.2017 5 z 5

Nová encyklopedie českého výtvarného umění 1 (A - M) Nová encyklopedie českého výtvarného umění 1 (A - M) Anděla Horová

Výborná encyklopedie, ba možno říci: vynikající!

12.04.2017 5 z 5

Výtvarné umění - výkladový slovník Výtvarné umění - výkladový slovník Jan Baleka

Dobrá práce, základ knihovny uměnímilovných čtenářů...

12.04.2017 5 z 5

Hluboké Mašůvky u Znojma : mariánské poutní místo Hluboké Mašůvky u Znojma : mariánské poutní místo Miloslav Trmač

Po převratu 1989 naprosto zásadní a průkopnické, i když drobné dílo...

09.04.2017 5 z 5

Babice - 1951 Babice - 1951 Radovan Zejda

Jakoby splácané narychlo a chaoticky...Jinak námětem samozřejmě zajímavé.

09.04.2017 2 z 5

Za rostlinami na Znojemsku Za rostlinami na Znojemsku Ladislav Fiala

I když asi nejde o knihu, splňující nejvyšší odborná kritéria, přesto hodnotím nejvyšším počtem. Sympatický rozměr, členění, grafická úprava, názornost. Bravo!

07.04.2017 5 z 5

Historický nábytek Historický nábytek Milan Togner

Velmi dobrá kniha, i když stručnější, nicméně praktická...

07.04.2017 4 z 5

Encyklopedie pravěku v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Encyklopedie pravěku v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Karel Sklenář

Poměrně stručně pojatá encyklopedie, ale velmi užitečná, protože - pokud vím - nemáme jinou podobnou lepší....

07.04.2017 3 z 5

Hrady, zámky, tvrze a další turistické tajímavosti.. Jižní Morava 2 Hrady, zámky, tvrze a další turistické tajímavosti.. Jižní Morava 2 Vladimír Tkáč

Z odborného hlediska nekvalitní publikace, navíc z hlediska čtenáře i nepraktická svým členěním. Mám dojem, že vznikla jen povrchním opisováním z nejdostupnějších zdrojů a internetu. Např. tu chybí lokalita Jevišovice, která se může vykázat hned třemi šlechtickými sídly, autor o ní nemá zřejmě ani tušení... Bohužel, ani fotografie neoplývají profesionalitou.

07.04.2017 2 z 5

Příruční orákulum a umění moudrosti Příruční orákulum a umění moudrosti Baltasar Gracián

Udivuje mne, že autor - jezuita, uvažuje jak dnešní prospěchářský demoliberál. Machiavelismus je mu bližší než Ježíšovo učení. Zajímavé z hlediska historie 17. století, ale rozhodně nelze doporučovat jako návod pro život..

29.03.2017 2 z 5

Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I – Jižní Morava Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I – Jižní Morava Ladislav Hosák

Poměrně nekvalitní encyklopedie, kterou ale přesto nelze úplně hodit přes palubu. Dobré snad jen pro první informace, ale chce to obezřetnost a většinou revizi.

22.03.2017 4 z 5

Archeologické památky: Čechy, Morava, Slezsko Archeologické památky: Čechy, Morava, Slezsko Karel Sklenář

Slabota, jako encyklopedie mne knížka zklamala. Je příliš stručná a neúplná.

22.03.2017 2 z 5

Dějiny osady Lnářské Dějiny osady Lnářské Alois Václav Majer

Základní literatura ke lnářskému klášteru augustiniánů, po roce 1989 již bohužel nevzkříšeném...tato monografie nebyla dodnes překonána.

22.03.2017 5 z 5

Příroda v ČSSR Příroda v ČSSR Jiří Čihař

Moc pěkná kniha, od dětství se k ní stále vracím, zvláště o dovolené. Vyhovuje mi členění podle stanovišť; laik zde snadno najde to, co hledá.

18.03.2017 5 z 5

Den pro cara Den pro cara Thierry Smolderen

Hezké kresby, ale jinak strašná nuda.

10.03.2017 2 z 5

Kostel - živé místo k setkávání Kostel - živé místo k setkávání Vojtěch Cikrle

Modernistické pojetí kostela a církve.

10.03.2017 3 z 5