Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I – Jižní Morava

Rodokmeny, seznam erbů, historie.

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55892/hrady-zamky-a-tvrze-v-cechach-na-morave-a-ve-slezsku-jizni-morava-55892.jpg 4.115

Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (1.)

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Svoboda

Kniha Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I – Jižní Morava

JLČ
22.03.2017

Poměrně nekvalitní encyklopedie, kterou ale přesto nelze úplně hodit přes palubu. Dobré snad jen pro první informace, ale chce to obezřetnost a většinou revizi.

Gold351
01.10.2015

Komplet všech dílů jsem si pořídila v době studií na gymnáziu a dost jsem na ně šetřila, proto jsem z nich byla nadšená. Nejsem odborník, stačí mi základní informace, navíc už zase od vydání uplynulo dost let. Pravda, s dílem pana Sedláčka se hned tak něco měřit nemůže ...

Sandik
15.03.2015

Velmi nekvalitní zpracování tématu, v podstatě vykrádající Sedláčka, Menclovou, staré i nové soupisy památek a další publikace. Navíc je plná chyb. V žádném případě nedoporučuji ani pro základní orientaci. Dneska máme k dispozici celou řadu kvalitnějších publikací.

Sandik
15.03.2015

maryzka
15.09.2012

Na tehdejší dobu to byla a je dobrá encyklopedie. I když nyní - v současnosti na cestách je člověk překvapen jak některé zámky jsou i zpřístupněli

hrady a zámky rodokmeny

Autoři knihy

Ladislav Hosák
česká, 1898 - 1972

Metoděj Zemek
česká, 1915 - 1996

Kniha Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I – Jižní Morava je: