jjanca jjanca komentáře u knih

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Nemohla som sa začítať, nemohla som sa začítať, nemohla som sa začítať. Bohužiaľ. Pravdepodobne mi nesedel autorkin štýl, u niektorých pasáží som vôbec netušila o čo ide, v akom prostredí a s kým sa postavy nachádzajú. Celé to bolo plytké. Možno som som si zle načasovala čítanie takéhoto typu knihy.

27.03.2019 3 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Na túto knihu som sa tešila, ale mala som problém ju dočítať. Prvých 130 strán bolo pre mňa utrpením, potom sa dej rozbehol a ako tak som sa začítala. Posledných 100 strán som mala opäť problém a myslela som, že knihu odložím. V knihe sa nachádzajú zdĺhavé opisy, ktoré keby boli skrátené, knižka by sa čítala ľahšie.

25.11.2018 3 z 5

Vlci Vlci Nicholas Evans

Do knižky som sa dlho nevedela začítať, ale potom nastal zlom a dočítala som ju na dva záťahy. Vlk je moje najobľúbenejšie zviera, takže som si najviac užívala pasáže, ktoré sa venovali ich životu. Kniha je však najmä o medziľudských vzťahoch. Je rozprávaná z pohľadu viacerých postav a dokáže v človeku vyvolať množstvo emócií, či pozitívnych alebo negatívnych. Koniec bol na mňa príliš rýchly, ako keby za autorovi už nechcelo písať. 3,5/5*

13.06.2023 3 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Druhá časť bola oveľa lepšia, než tá prvá. Síce ten začiatok bol boj a ja som knihu skoro odložila, ale našťastie sa to po sto stranách rozbehlo a ja som si príbeh začala užívať. Človek už poznal ten svet a pojmy, tak o to ľahšie sa celý príbeh vstrebával.
Trošku mi vadili nelogickosti Hirkinho zivota v "našom" svete a viac som si užívala Rimeho linku. A rovnako, ako v prvom dieli, mapa úplne zbytočná.
Som zvedavá, kam nás posledná časť zavedie. 3,5/5*

13.05.2023 3 z 5

Úsvit temna Úsvit temna C. S. Pacat

Po prečítaní knižky mám rozporuplné pocity. Začiatok ma mega zaujal, hneď som sa začítala. Stred bol veľmi pomalý a celé sa to hrozne vlieklo. Potom zase posledných 100 strán som zhtla ako malinu. Pôvodne som sa do pokračovania nechcela pustiť a hovorila som si, že som šliapla vedľa, ale po tom záverečnom zvrate som fakt zvedavá, kam autorka príbeh zavedie.

27.03.2023 3 z 5

Tajomstvo závoja Tajomstvo závoja Soňa Bulbeck

Zaujímavé čítanie o živote v Saudskej Arábii. Veľa vecí som vedela, ale ešte viac nevedela a prekvapili ma. Trošku ma mrzí obálka, lebo keď som knihu dostala, tak som očakávala červenú knižnicu a nie literatúru faktu.

20.04.2022 4 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Po 220 stranách bohužiaľ odkladám. Začala som sa nudiť asi po 180 stranách, je mi jedno, čo sa s postavami stane. Zbytočne dlhé, knihu by šlo skrátiť. Možno sa k nej niekedy vrátim.

05.01.2020

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Nehodnotím, pretože som knihu bohužiaľ nedočítala. Skončila som po 200 stranách. Bola to moja prvá kniha od Remarqua. Nemalo to žiadny spád, boli to hlavne myšlienkové pochody hlavnej postavy. Bolo mi jedno, čo sa s postavami stane, bohužiaľ.

06.11.2019

Lada svetom - Na Žiguli cez Himaláje Lada svetom - Na Žiguli cez Himaláje Marián Grofčík

Skvelá skvelá skvelá. Útok na bránice zaručený. Naposledy som sa takto zasmiala pri knižke: Lada svetom Z Horného Vadičova do Libérie. Teším sa na film!

23.02.2019 5 z 5

Zúrivá armáda Zúrivá armáda Fred Vargas (p)

Knižka a zápletka fajn, ale autorka má zvláštny spôsob písania. Alebo je na vine preklad. Do knihy som sa nemohla začítať, strácala som sa v dialógoch. Napriek tomu, že sa príbeh odohrával v dobe mobilných telefónov a intenetu, spôsob reči a vzťahy medzi postavami vyvolávali dojem, že dej sa odohrával v minulom storočí. Váhala som medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale keď porovnám, akým knihám som dala 4, tak musím hodnotiť troma.

25.12.2018 3 z 5