jitvav jitvav komentáře u knih

Úžasné, díl od dílu lepší a lepší! Už se těším na další díl!

29.02.2016 5 z 5

Kolotoč přání Kolotoč přání Nora Roberts

Knížky Nory Roberts mám jinak ráda, ale tahle se moc nepovedla.

24.02.2016 3 z 5

Kniha se mi opět moc líbila. Není moc historických románů, které nám současně přibližují život prostých lidí v tehdejší době. Pouštím se do třetího dílu...

09.02.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Velmi čtivým způsobem nám přibližuje toto nelehké období našich dějin. Už se těším na další díly...

16.01.2016 5 z 5

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Opravdu nádherná kniha, psaná poutavě, krásným jazykem... Když srovnám s Falconerovým Harémem, který jsem četla nedávno, zde nám autor ukázal Hürrem s jejími skutečně lidskými vlastnostmi a ne pouze jako stroj, který jde bezcitně, bezohledně a krutě za svým cílem. Při čtení této knihy jsem zase byla v Istanbulu, procházela jsem se zahradou kolem paláce Topkapi, cítila všechny vůně a slyšela šumět moře... 5 hvězdiček je pro tuto knihu skoro málo, dala bych ještě víc. Jen škoda, že knihu je těměř nemožné sehnat a ani žádné nakladatelství neuvažuje o její reedici. Doporučuji všem, kteří se zajímají o historii vlády Sülejmana Nádherného!

16.11.2015 5 z 5

Harém Harém Colin Falconer (p)

Zajímavá, poutavá kniha. Místy byla na můj vkus trochu drsná, ale každopádně stojí za přečtení.

15.10.2015 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Byla to má první kniha od této autorky. Dobře vykreslené charaktery postav, člověk v jejich jednání poznává často sebe nebo někoho ze svých známých, ale zklamal mne také ten useknutý konec, bez sebemenšího náznaku, jak se bude příběh vyvíjet dál.

17.09.2015 3 z 5