JirkaVaňas JirkaVaňas komentáře u knih

Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků Antonín Nowak

Měl jsem to štěstí, že jsem se dostal ke knize jako jeden z prvních ještě těsně před tím, než oficiálně vyšla. Musím říct, že kniha je opravdu zajímavá. Nabourává zažité mýty a zavádí nový moderní koncept přístupu k taktice jednotlivce a malých skupin specializujících se na odstřelovačství v situacích, kdy tito jsou v početní, materiální a technologické nevýhodě. V knize jsou popsány zcela konkrétní postupy a taktiky, a ačkoliv to autor vehementě popírá, dala by se označit za vysloveně návodnou literaturu. Autor popisuje řadu taktik a pohledů na danou problematiku, které zatím nebyly veřejně příliš známé. Věřím, že pokud se někdo ocitne ve složité situaci (a jak autor poukazuje, může k tomu dojít ze dne na den), může mu studium této knihy pomoci k přežití na moderním, výrazně asymetrickém bojišti. Kniha mě doslova nadchla a dávám plný počet bodů. Doporučuji ji všem, kteří se o danou problematiku zajímají.

14.05.2020 5 z 5

Japonská bojová umění Japonská bojová umění Antonín Nowak

Knihu jsem dostal jako dárek a ačkoliv se o tradiční bojová umění příliš nezajímám, velmi mě zaujala. Obsahuje spoustu taktik, metod a postupů, které jsou zcela aktuální i dnes. Popsána jsou i takové věci jako příprava jedů atp. Hodně témat v knize rozhodně stojí za zamyšlení i v dnešní době, kdy už bojuje poněkud jinak. Ačkoliv nevlastním katanu ani japonské kimono, a věnuji se jenom střelbě, přežití a moderním formám boje, přesto byla pro mě kniha velmi přínosná.

04.05.2020 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Super kniha.

14.11.2020 5 z 5

Z bojových zkušeností odstřelovače Z bojových zkušeností odstřelovače Vladimir Nikolajevič Pčelincev

Super! Naprostá nutnost pro každého, kdo se zabývá historií, druhou světovou válkou či odstřelovačstvím. Doporučuji všema deseti!

Improvizované nástražné systémy Improvizované nástražné systémy Antonín Nowak

Super kniha, která nemá obdoby. Nic podobného u nás dosud nevyšlo.

25.04.2024 5 z 5

Partyzánská válka Partyzánská válka Ernesto Che Guevara

Super!

Bojový manuál jednotek Werwolf Bojový manuál jednotek Werwolf Antonín Nowak

Super kniha, doporučuji!

14.11.2020 5 z 5

Základy vojenské topografie Základy vojenské topografie Vladimir Vasiljevič Urgačov

Výborná a velmi poučná kniha. Doporučuji.

25.04.2024 5 z 5

Záškodník Záškodník Marek Chlíbek

Tragédie od tragického autora...

14.05.2020 odpad!

Vlkodlak Vlkodlak Marek Chlíbek

Jak to jenom nazvat? Je tragédie to správné slovo???

14.05.2020 odpad!

Sportovní střelba z pistole Sportovní střelba z pistole Laslo Antal

Na svou dobu to nebyla špatná kniha, dnes už je ale asi překonána. I přesto je pořád dost zajímavá.

14.05.2020 3 z 5

Moderní odstřelovači po 11. září 2001 Moderní odstřelovači po 11. září 2001 Leigh Neville

Není to špatná kniha, ale čekal jsem podrobnější postupy a návody "jak na to". Přesto dávám plný počet bodů.

04.05.2020 5 z 5

Izraelská bojová střelba Izraelská bojová střelba František Závada

Některé věci bych určitě neradil napodobovat, hodně střeleckých technik v knize je vyučováno jenom proto, že je "cool", a nebo je to součástí obchodní značky "krav maga", přesto je ale kniha zajímavá a neměla by v knihovničce každého střelce chybět.

04.05.2020 3 z 5

Letecká střelba Letecká střelba Lubomír Popelínský

Hodně zajímavá kniha o málo známé střelecké disciplíně.

04.05.2020 4 z 5

Střelba z pistole a revolveru Střelba z pistole a revolveru Přemysl Liška

Nené to špatné, ale něco tomu chybí. Kniha je dost poplatná době vzniku, i fotografie muže (autora?) na obálce knihy lecos napovídá o obsahu...

04.05.2020 3 z 5