Letecká střelba

Letecká střelba https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437586/bmid_letecka-strelba-azs-437586.jpg 4 2 2

S cílem přiblížit čtenářům zajímavou a méně známou oblast používání bojové techniky je napsána tato knihu zabývající se leteckou střelbou a především střelbou z leteckých hlavňových zbraní, částečně i střelbou neřízenými raketami a problematikou řízených střel ve vzdušných bojích vedených stíhacími letouny. Úkolem této střelby je vyřadit protivníka z boje, ať jde o protivníka ve vzduchu (letouny, vrtulníky, střely s plochou dráhou letu) nebo protivníka a jeho techniku na zemi. Výsledky letecké střelby závisejí na bojové technice (na letecké výzbroji, na munici v této výzbroji používané, na letounech resp. vrtulnících a na letecké palubní elektronice) a dále na letcích, kteří tuto techniku ovládají. Významné postavení v tomto směru má i letecký pozemní personál, který o leteckou techniku pečuje a zabezpečuje tak její provoz a její pohotovost pro bojové použití.... celý text

JirkaVaňas
04.05.2020 4 z 5

Hodně zajímavá kniha o málo známé střelecké disciplíně.

Perseus
22.03.2020 4 z 5

Kniha popisuje vývoj letecké (především hlavňové) výzbroje o a její použití od 1 sv. války až do současnosti. Jak je u tohoto autora zvykem kniha jde v některých ohledech až do takových podrobností, které dělají problém laikům, jako jsou složité rovnice a grafy udávající efektivnost různých zbraní, zhodnocení podmínek leteckých útoků, pravděpodobnost zásahu atd.
Celkově mi kniha přijde zajímavá, ale vzhledem k tomu, že nemám moc rád matematiku, tak musím ubrat jednu hvězdu.