Moderní odstřelovači po 11. září 2001

Moderní odstřelovači po 11. září 2001 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329705/mid_moderni-odstrelovaci-po-11-zari-200-eh5-329705.jpg 5 2 2

V letech následujících po útoku na Světové obchodní středisko v New Yorku 11. září 2001 došlo k významným změnám v uplatnění odstřelovačů při válečných i bezpečnostních operacích. Rychle se vyvíjely zbraně, střelivo, speciální příslušenství a také příprava odstřelovačů. Nová kniha předního odborníka na speciální síly přibližuje dění na bojištích v Iráku a Afghánistánu, ale seznamuje také s odvážnými protiteroristickými akcemi po celém světě. Z osobních zkušeností odstřelovačů se čtenář dozví řadu podrobností o práci elitních profesionálních střelců – jaký je jejich výcvik, výzbroj, vybavení, jak využívají moderní techniku, kde, kdy a jak se zapojují do akce. Kniha Moderní odstřelovači nabízí dosud nejaktuálnější a nejrealističtější pohled na mnoha mýty opředené specialisty, kteří dnes hrají klíčovou roli v konvenčním i nekonvenčním válčení a neobejde se bez nich žádná protiteroristická jednotka.... celý text

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Mladá fronta

Modern Snipers , 2016

JirkaVaňas
04.05.2020 5 z 5

Není to špatná kniha, ale čekal jsem podrobnější postupy a návody "jak na to". Přesto dávám plný počet bodů.

Perseus
04.03.2018 5 z 5

Výborná kniha. Velmi podrobně popisuje fungování moderního výcviku, výzbroje a misí současných odstřelovačů v Iráku, Afghánistánu a Sýrii plus policejním odstřelovačům. Knize přidává také fakt, že se nevěnuje pouze jednotkám USA, ale i dalším zemím včetně Ruska. Jsou zde zmíněny i některé známé i méně známe mise, kde odstřelovači hráli klíčovou roli.
Autor si dokonce ,,rýpnul'' několikrát do Hollywoodu a jeho ztvárnění odstřelovačů ve filmech (hlavně Americký sniper), kde vysvětluje, že tyto ,,filmy podle skutečných událostí'' ani zdaleka neukazují skutečnost tak, jak se doopravdy stala.
Kniha se také často odkazuje na jiné zdroje (knihy, manuály atd.) a samozřejmě nemůže chybět ani bohatá barevná foto příloha.
Jediné mínus, které mi trochu kazilo dojem byly občasné chyby (označení ruského náboje 7,62x54 místo 7,62x54R) a některé nesrozumitelné názvy.
I přes tyto nedostatky nemohu jinak než doporučit.

Afghánistán vojenská technika vojenství odstřelovači, snajpři odstřelovací zbraně válka v Iráku (2003-2011)

Leigh Neville
americká