jirimatejka jirimatejka komentáře u knih

Mexický pat Mexický pat David Rollins

Dost slabé, řekl bych ideální scénář k béčkovému, či spíše céčkovému akčnímu filmu. Zápletka je dost plytká, hlavní hrdina neprůstřelný, ale sám trefí každého na koho vystřelí. Od počátku je jasné, že nakonec všechny porazí, což vede ke ztrátě napětí. Nečekal jsem zázraky, po knize jsem sáhl v očekávání zajímavého vzhledu do fungování mexických drogových kartelů, ale kniha zklamala.

07.01.2023 2 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Zajímavé téma i když celkově nepříliš realistické. Ale četlo se dobře, celá trilogie byla konzistentní, místy bylo obtížné sledovat návaznosti a myšlenky autora. Sympatiční hlavní hrdinové.

12.11.2022 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Moje třetí kniha od autora, takže jsem to čekal trohu lepší. Konec trochu překombinovaný, lehce očekávatelný. Na dovolenkové čtení dobré.

12.08.2021 3 z 5

Průlom Průlom Michael C. Grumley

Velmi dobré, zajímavé téma, byť konec trochu přehnaný. Každopádně autor píše zajímavě.

08.07.2021 4 z 5

Poslední den Poslední den William R. Forstchen

Skvělý závěr série, druhý díl jsem hodnotil jako kapku slabší než první, ale každopádně třetí díl opět skvělý. Přečetl jsem jedním dechem. Doporučuji!

25.11.2020 5 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Klasický Rollins, spokojenost jako obvykle. Technologicky celkem zmáknuté, příběh dobrý jako vždy.

17.11.2020 5 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Skvělé téma, skvěle napsané,

05.05.2020 5 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Jako obvykle perfektní. Klasický Rollins, očekávaná struktura příběhu mající několik dějových linek, v podstatě jen dvě, takže se člověk dobře orientuje. Někdy už trochu zamrzí nesmrtelnost jednotlivých hrdinů, ale odkaz do historie a pravdivý základ z toho dělá skvělý román.

29.02.2020 5 z 5

Morová loď Morová loď Clive Cussler

Celkem fajn čtení, místy trochu přehnané jak hlavní hrdinové přežijí nemožné, ale jako celek splnilo účel.

10.01.2020 3 z 5

Pobřeží kostlivců Pobřeží kostlivců Clive Cussler

Dobrý námět, i když trochu překombinovaný. Hlavní hrdinové téměř supermani, kteří přežijí všechno. Nicméně i tak dobře napsané, můžu doporučit.

07.12.2019 3 z 5